ملاک بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای شهری لرستان سیاسی نبوده است

خرم‌آباد - ایرنا - دبیر هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در لرستان گفت: بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای شهر استان با نگاه سیاسی و سلیقه‌ای نبود بلکه استعلامات، مدارک و مستندات موجود در پرونده داوطلبان مبنا قرار گرفته است. 

باقر پورحسینی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای لرستان با نگاه انعطافی و مثبت نسبت به بررسی اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده اقدام کرد.

وی با اشاره به اینکه اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده از ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت رسیدگی شده است گفت: یکی از وظایف هیات‌های عالی نظارت بر انتخابات، رسیدگی به شکایات و اعتراضات داوطلبان رد صلاحیت شده بر اساس ماده ۵۳ قانون است.

پورحسینی با بیان اینکه دلایل رد صلاحیت افراد بر اساس اسناد، مدارک و استعلامات قانونی بوده است تصریح کرد: در مجموع ۲۳۵ داوطلب رد صلاحیت شده بودند که ۲۱۳ نفر آنها نسبت به این مساله ثبت اعتراض داشتند و صلاحیت ۱۲۳ نفر آنها احراز شد.

وی ادامه داد: داوطلبانی که از مراجع استعلامی، مورد منفی نداشتند تایید شده اند و هیچ نمونه ای وجود ندارد که داوطلب، خلاف موازین قانونی رد شده باشد چراکه بررسی صلاحیت‌ها بر مبنای سلایق سیاسی افراد و گزارشات میدانی نبوده است.

وی افزود: آشنا نبودن با قوانین موجب ایجاد شائبه‌هایی در افکار عمومی می‌شود بنابراین افراد باید از ایجاد تشکیک در وظایف هیات نظارت و روند بررسی پرونده‌ها پرهیز کنند تا مردم قضاوت را به قانون ارجاع دهند.

پورحسینی با اشاره به اینکه حفظ آبروی داوطلبان واجب و گاهی عدم اعتبار مدرک تحصیلی موجب رد صلاحیت است اضافه کرد: داوطلبان رد صلاحیت شده در مرحله استانی، می توانند از امروز ۲۵ اردیبهشت جاری اعتراض خود را به دبیرخانه هیات نظارت استان ارسال کنند تا پرونده آنان به هیات مرکزی ارسال شود.

یکهزار و ۴۸۳ داوطلب برای شرکت در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهرهای لرستان نام نویسی کرده بودند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد امسال همزمان با سراسر کشور در لرستان برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha