۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۲
کد خبرنگار: 2056
کد خبر: 84329344
۰ نفر

برچسب‌ها

سومین عمل پیوند قلب کودکان در مشهد انجام شد

مشهد- ایرنا- سومین عمل پیوند قلب کودکان با موفقیت در مرکز آموزشی، پژوهشی، درمانی امام رضا(ع) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد.

به گزارش روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد تیم پیوند قلب و ریه این دانشگاه با همکاری بیمارستان منتصریه مشهد این عمل را که هفتاد و دومین عمل پیوند قلب دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز بود بر روی پسر بچه ۱۰ ساله ساکن طبس با موفقیت انجام داد.

جراح تیم پیوند قلب و ریه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این خصوص گفت:  قلب اهدایی از مردی ۳۷ ساله که دچار مرگ مغزی شده بود در مرکز دیالیز و پیوند اعضای بیمارستان منتصریه دریافت و در بخش جراحی قلب باز بیمارستان امام رضا(ع) به این بیمار پیوند شد.

دکتر محمد عباسی افزود: حال عمومی این بیمار در حال حاضر خوب است و در بخش مراقبت های ویژه دوران نقاهت را طی می کند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: خوشبختانه تیم پیوند قلب دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مشارکت همکاران جوان دانشمند، متعهد، علاقه‌مند و دلسوز بیمار تشکیل شده است که هر چه از شروع فعالیت تیم می گذرد هماهنگی اعضای آن بارزتر و نتایج آن نیز بسیار مطلوب تر گشته است.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که اکنون شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha