کدامیک از بازارهای مالی در کشور در ۶ ماه آینده اقبال بیشتری دارد؟

تهران- ایرنا – نتایج یک افکارسنجی آنلاین درایرنا نشان داد:  ۴۶.۸درصد از مخاطبان ایرنا معتقدند با توجه به تحولات کنونی قیمت ارز «‌کاهش» می یابد .همچنین ۳۹.۴  پاسخگویان نیز شاخص بورس را در ۶ ماه آینده « کاهشی»‌ برآورد کردند.

مدتی است که بازار های مالی تحت تاثیر تحولاتی همچون احیای برجام و انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفته و دچار نوسان شده است. در این راستا اداره کل پژوهش و بررسی‌های خبری ایرنا  نظرسنجی آنلاین هفته اخیر خود را به موضوع بازار ارز اختصاص داد تا از نظرات مخاطبان خود در این زمینه آگاه شود  .پرسش های این نظرسنجی در روزهای ۱۵تا ۲۳  اردیبهشت  ماه جاری بر روی سایت ایرنا قرار گرفت و نزدیک به ۱۰ هزار  نفر در این  نظرسنجی آنلاین شرکت کردند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران "ایرنا" در افکار سنجی آنلاین خود از مخاطبانش خواست تا برآوردشان را از قیمت ارز در شش ماه آینده اعلام کنند ، ۴۶.۸ درصد پاسخ گویان معتقدند که قیمت ارز در شش ماه آینده «کاهش » ‌می یابد. ۳۳.۷ درصد برآوردشان از قیمت ارز در شش ماهه آینده «‌افزایشی »‌ و ۱۹.۵ درصد « تغییری نمی کند» بوده است .  

 در این نظرسنجی پنج  سوال ؛ با توجه به تحولات کنونی برآورد شما از روند قیمت ارز چیست؟  ۲- قیمت مسکن در ۶ ماه آینده چگونه خواهد بود ؟ ۳- قیمت خودرو را در شش ماه آینده چگونه ارزیابی می کنید؟ ۴- برآورد شما از شاخص بورس در شش ماه آینده چیست ؟ ۵- اگر قصد سرمایه گذاری دارید، کدام بازار را ترجیح می دهید؟ مطرح شد.

طبق این گزارش،  پاسخگویان علی رغم این که قیمت ارز را کاهشی برآورد کردند اما امیدی به کاهش قیمت مسکن و خودرو ندارند . ۳۹ درصد مخاطبان قیمت مسکن را در شش ماه آینده « افزایشی »‌ برآورد کردند . ۳۱.۲ درصد معتقدند که قیمت مسکن «‌تغییری نمی کند»‌ و ۲۹.۸ درصد نیز برآوردشان «‌کاهش» قیمت مسکن در ماههای پیش رو است .

همچنین  ۴۷.۱ درصد پاسخ گویان قیمت خودرو را در شش  ماه آینده «‌افزایشی»‌ اعلام کردند . ۳۴.۲ درصد  امیدوارند که در شش ماه آینده قیمت خودرو «‌کاهش »‌یابد  و ۱۸.۷ درصد نیز اعلام کردند قیمت خودرو در ماه های پیش رو «‌تغییری نمی کند»‌.  

۳۹.۴  درصد مخاطبان چشم انداز شش ماه شاخص  بورس را «‌کاهشی » دانستند. ». در مقابل ۲۷.۱ درصد اظهار امیدواری کردند ه در ماه های آینده «‌شاخص بورس افزایش می یابد».  از نظر  ۳۳.۵ درصد نیز  در شاخص بورس تغییری اتفاق نمی افتد.

در پاسخ به سوال ؛‌ اگر قصد سرمایه گذاری دارید، کدام بازار را ترجیح می دهید؟ترجیح پاسخ گویان با  ۲۶.۵ درصد بازار «مسکن»  و ۲۴.۴ درصد « ارز های دیجیتال »‌ است .  بازارهای «‌طلا و ارز »‌ با ۱۶.۳ درصد، «‌بورس» با ۱۱.۵ درصد و «‌خودرو »‌با ۳.۶ درصد در رده های بعدی سرمایه گذاری پاسخ گویان قرار دارد.  همچنین ۱۷.۷ درصد نیز گزینه «سایر»‌ را در پاسخ به این سوال  انتخاب کردند .

کدامیک از بازارهای مالی در کشور در ۶ ماه آینده اقبال بیشتری دارد؟

سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به منظور اطلاع‌رسانی و کسب آرای عمومی در مورد موضوع‌ها و مسائل مختلف جامعه از ۲۹ مهرماه برنامه «افکارسنجی» آنلاین را برای نخستین‌بار در تارنمای اصلی خود راه‌اندازی کرد.

ایرنا ضمن قدردانی از مشارکت مخاطبان در این رویکرد پژوهشی تا کنون توانسته دیدگاه‌ها و مطالبات عمومی را در ۲۹  نظرسنجی برگزار شده در مورد موضوع‌های مختلف از جمله همه‌گیری ویروس کرونا، محدودیت‌های کرونا، خرید آنلاین و وضعیت بورس، خودرو، بازار مسکن، آلودگی هوا، افزایش نرخ ارز، ادامه محدودیت‌های کرونایی، هتک حرمت مسئولان، افزایش پهنای باند، انتخابات ۱۴۰۰، بازارهای مالی، انتخابات شوراها ، چهارشنبه آخر سال، سفرهای نوروزی ، نگاه مردم به سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ، روز طبیعت، فعالیت در شبکه های اجتماعی ، چالش های رونق تولید، ارزهای دیجیتال ، انتخابات ریاست جمهوری ،  بحران کم آبی و بازار ارز  مطرح کند.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha