۹۰ درصد کودکان چالدرانی در طرح پیشگیری از تنبلی چشم سنجش شدند

ارومیه- ایرنا- رییس اداره بهزیستی چالدران با اشاره به این‌که تنبلی چشم یک مشکل بینایی است که اگر به موقع درمان نشود باعث اثرات جدی بر زندگی فرد خواهد گذاشت، گفت: در این راستا از ابتدای اجرای طرح پیشگیری تنبلی چشم در این شهرستان تاکنون نزدیک به ۹۰ درصد از کودکان ۳ تا ۶ سال مورد سنجش قرار گرفت.

مریم سلماسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  این طرح با هدف شناسایی به موقع مشکل بینایی کودکان مورد هدف و درمان به موقع آنان در پایگاههای سنجش بینایی بهزیستی این شهرستان اجرا می شود.

وی افزود: در این طرح نزدیک به سه هزار نفر کودک ۳ تا ۶ سال واجد شرایط معاینه هستند که تاکنون ۲ هزار و ۶۷۶ کودک ۳ تا ۶ سال توسط کارشناسان بینایی سنج با استفاده از دستگاه های پیشرفته بینایی سنجی مورد معاینه قرار گرفته اند.

رییس اداره بهزیستی چالدران ادامه داد: بهترین رده سنی برای این طرح کودکان ۳ تا ۶ سال است، به خاطر اینکه در این سن درمان و پیشگیری خیلی راحت تر است.

 وی اضافه کرد: این طرح در ۳ مرحله شامل غربال گری اولیه، بینایی سنجی و در صورت حاد بودن به چشم پزشک ارجاع داده می شود.

 سلماسی اظهار داشت: همچنین در این طرح تاکنون به ۳۰ نفر کودک عینک رایگان تحویل داده شد و یک کودک نیز به عمل جراحی نیاز داشت، تحت عمل جراحی گرفت که تاکنون برای اجرای این طرح از سوی بهزیستی چالدران ۱۵۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی بیان کرد: مابقی کودکان واجد شرایط نیز به تدریج در پایگاههای سنجش بینایی اداره بهزیستی چالدران مورد پایش قرار خواهند گرفت.

چالدران یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha