درخشان: فوتبال ایران نیاز به فرهنگ‌سازی دارد

تهران- ایرنا- کاپیتان اسبق باشگاه پرسپولیس و تیم ملی، گفت: در شهرآورد بازهم شاهد درگیری بازیکنان بودیم که نشان می‌دهد فوتبال ایران به فرهنگ‌سازی نیاز دارد.

«حمید درخشان» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال، اظهار داشت: بازی خوبی بود و پرسپولیس پخته‌تر و عاقلانه‌تر از حریف بازی کرد و از ارائه بازی احساسی کاملا دوری کرد. تمام این مسایل دلیل برد پرسپولیس در شهرآورد ۹۵ بود.

وی با اشاره به اینکه پرسپولیس از ابتدا هم شانس بیشتری برای پیروزی داشت، ادامه داد: از ابتدای بازی هم پرسپولیس شانس بیشتری برای پیروزی در شهرآورد داشت زیرا در دیدارهای اخیر کمترین نوسان را داشته است. خوشبختانه در پایان نیز به حق خود رسید.

سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: سرخپوشان در این دیدار در خط دفاع و هافبک عملکرد بدون اشتباهی داشتند و خوشبختانه بازیکنان به دور از استرس کار کردند. اما استقلالی‌ها از دقیقه اول استرس داشتند و به دنبال درگیری بودند. عدم تمرکز دلیل اصلی شکست استقلال بود.

وی تصریح کرد:  پرسپولیس بعد از گلی که به ثمر رساند بازی را به خوبی کنترل کرد و تعویض‌های «یحیی گل‌محمدی» هم در این پیروزی تاثیر داشت.  هر چه از بازی گذشت استقلال بیشتر اشتباه کرد و اگر بازیکنان پرسپولیس کمی دقت می‌کردند می‌توانستند گل‌های بیشتری به ثمر برسانند.

درخشان با انتقاد از درگیری‌های پیش آمده در این مسابقه اظهار داشت: متاسفانه بعضی از بازیکنان فکر می‌کنند با اعتراض می‌توانند موفق باشند. ای کاش به جای این همه حرف زدن کمی در کار خود تمرکز می‌کردند تا حداقل هواداران لذت بیشتری از این مسابقه می‌بردند.

وی خاطرنشان کرد: تیمی که زیاد حرف می‌زند و خطا می‌کند به طور قطع بازنده خواهد بود و امیدوارم این مشکل را با فرهنگ سازی حل کنیم. بازیکنان باید یاد بگیرند که احترام به تصمیم داور در هر مسابقه‌ای حرف اصلی را می زند و در غیر این صورت هیچ گاه در کار خود موفق نبودند.

کاپیتان اسبق تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: در شهرآورد نبود امید عالیشاه به شدت احساس شد و اگر او بود شاید با گل‌های بیشتری حریف را از پیش رو بر می‌داشتیم. به اعتقاد من همه بازیکنان بهترین بودند اما فکر می‌کنم شهریار مغانلو، مهدی ترابی و کنعانی‌زادگان بهترین بازیکن بودند.

درخشان در خصوص شانس قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر، اظهار داشت: پرسپولیس شانس بیشتری برای قهرمانی از سپاهان دارد زیرا تیم بهتری است و نفرات قوی تری در اختیار دارد. پرسپولیس بهترین تیم ایران است و هیچ تیمی توان رقابت با آن را ندارد.

شهرآورد ۹۵ با برتری یک بر صفر پرسپولیس به پایان رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha