محدودیت‌های کرونایی یک هفته دیگر در استان یزد تمدید شد

یزد- ایرنا- ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا یزد جمعه شب در اطلاعیه شماره ۱۰۹ خود با ادامه وضعیت موجود، تمامی محدودیت‌های اطلاعیه‌های قبلی را به مدت یک هفته دیگر از روزشنبه برابر ۲۵ اردیبهشت‌ماه جاری تمدید کرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی استانداری یزد، در اطلاعیه آمده آست: در راستای مصوبه ستاد ملی و تصمیم ستاد استان برای کنترل و مقابله با موج چهارم کرونا، با اعلام مقررات در شهرستان‌های استان، تمامی محدودیت‌های اطلاعیه‌های قبلی برای یک هفته دیگر به روال قبل تمدید شد.

نظارت جدی بر رعایت منع تردد شبانه از ساعت ۹ شب الی سه صبح و منع تردد پلاک‌های غیر استانی در شهرهای استان و همچنین محدودیت ساعت کار اصناف حداکثر تا ساعت ۲۰:۳۰  دقیقه همچون هفته قبل اعمال و برگزاری هرگونه تجمع و مراسم ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

هم اکنون شرایط از لحاظ شیوع کرونا تنها در شهرستان های اشکذر و بافق زرد و در هشت شهرستان دیگر نارنجی است.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علایم  بیماری کووید ۱۹ است  و بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس نیز دچار بیماری خفیف می‌شوند.

جهش ویروس کرونا در انگلستان و آفریقا که موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدی را در جهان به وجود آورده است.

کارشناسان همچنان توصیه می کنند مردم اصول سه گانه « شفا» یعنی  شست و شوی دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی، اجتناب از ترددها و استفاده از ماسک را باید بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha