فولاد از سهمیه آسیایی دور شد/ادامه روزهای درخشان نساجی با ساکت

تهران- ایرنا- دیدار تیم‌های فوتبال نساجی مازندران و فولاد خوزستان در چارچوب هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران با برتری یک بر صفر نساجی پایان یافت.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های فوتبال نساجی مازندران و فولاد خوزستان در چارچوب هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه شهید وطنی قائم‌شهر به قضاوت امیر عرب‌براقی برگزار شد.

دو تیم در حالی به مصاف هم رقتند که نساجی از زمان حضور ساکت الهامی به عنوان سرمربی این تیم، نتایج نسبتا قابل قبولی کسب کرده و به بقا در لیگ برتر امیدوار شده است. در سوی دیگر میدان فولاد خوزستان که تا پیش از این مسابقه با ۱۹ بازی و ۳۰ امتیاز در جایگاه ششم جدول قرار گرفته، برای ماندن در کورس کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا به سه امتیاز این مسابقه نیاز مبرم دارد.

ساکت الهامی در این دیدار، نیما میرزازاد، حامد شیری، بهزاد داوودی، حسن نجفی، سعید بیگی، اکبر صادقی، ایوب کلانتری(شاهین طاهرخانی دقیقه ۸۷)، محمد قائدرحمتی، حسین زامهران(محمدجواد مولایی دقیقه ۸۷)، رضا دهقانی(علی آل کثیر دقیقه ۶۶ ) و کریم اسلامی(میلاد کمندانی دقیقه ۸۰) را به میدان فرستاد.

جواد نکونام نیز در این مسابقه از احسان مرادیان، موسی کولیبالی، عارف آغاسی، مجتبی نجاریان، مهران درخشان‌مهر، محمد آبشک(وحید نامداری دقیقه ۸۳)، محمد میری( زبیرنیک نفس دقیقه ۶۸)، آیاندا پاتوسی(صابر حردانی دقیقه ۶۳)، محمدرضا عباسی، ساسان انصاری و لوسیانو پریرا استفاده کرد.

شاگردان الهامی که معمولا در قائم‌شهر به راحتی به تیم‌های حریف امتیاز نمی‌دهند در دقیقه ۱۳ فولاد خوزستان را غافل‌گیر کردند و حسین زامهران با شوت ناگهانی و از زاویه بسته موفق شد گل نخست این مسابقه را به ثمر برساند.

تلاش‌های شاگردان نکونام در نیمه نخست برای جبران گل خورده به جایی نرسید و در نهایت ۴۵ دق۵یقه اول این مسابقه با برتری یک بر صفر نساجی به پایان رسید.

در همان دقایق آغازین نیمه دوم، آیاندا پاتوسی موقعیت خوبی بدست آورد و می‌توانست همان دقایق ابتدایی نیمه دوم گل تساوی را به ثمر برساند اما داور اعلام آفساید کرد تا مسابقه همان تک گل نیمه نخست بازیکنان نساجی ادامه یابد.

فولاد خوزستان که بازی هجومی را در دستور کار قرار داده بود در دقیقه ۵۲ این فرصت را به نساجی داد تا در یک ضد حمله بتوانند گل دوم را هم به ثمر برسانند اما ایوب کلانتری قدر این موقعیت را ندانست.

در ادامه نیز بازیکنان فولاد خوزستان به رغم حملات پیاپی نتوانستند از سد محکم مدافعان نساجی عبور کنند و در پایان ۹۰ دقیقه تلاش دو تیم، این مسابقه با برتری یک بر صفر نساجی پایان یافت.

با این نتیجه نساجی مازندران به طور موقت دو پله در جدول رده‌بندی صعود کرد و با ۲۲ امتیاز در جایگاه سیزدهم جدول قرار گرفت. فولاد نیز ۳۰ امتیازی و در جایگاه ششم جدول باقی ماند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha