شهردار منطقه ۲۰: برخورد قاطع در انتظار عاملان حادثه میدان شهرری است

شهرری - ایرنا - شهردار منطقه ۲۰ تهران - شهرری گفت: برخورد قاطع و سریع در انتظار عاملان حادثه دستفروشان میدان شهرری است.

روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰ تهران - شهرری روز جمعه به نقل از شهردار این منطقه اعلام کرد: از زمانی که موضوع حادثه میدان شهر ری مطرح شده است، پایش و رصد دقیق موضوع در دستور کار قرار گرفته و دستگاه های نظارتی متولی نیز در جریان جزییات قرار دارند.  

فرهاد افشار اظهار داشت: ضمن پوزش از افکار عمومی و شهروندان،  همواره و بارها به همکاران متذکر شده ایم که در اجرای قانون ضمن حفظ اقتدار، از رفتارهای سلبی و به دور از اخلاق خودداری شود و لذا آنچه رخ داده مورد تایید نیست و ضمن بررسی دقیق مسئله در اسرع وقت با عوامل خاطی و مقصر برخورد می شود.  

وی ادامه داد: از این روی به زودی جلسه ای نیز تشکیل و ضمن بررسی دقیق ابعاد حادثه با متخلفان،  آمران و عاملان رفتار صورت پذیرفته با شهروند محترم برخورد قاطع و سریع صورت خواهد گرفت.  

این مسئول تاکید کرد: باید قبول کرد که دستفروشان بخشی از اکو سیستم شهری هستند که باید بر اساس ضوابطی امکان فعالیت در شهر را داشته باشند.

بر اساس این گزارش، هم اکنون عوامل مرتبط با این حادثه در اختیار بوده و جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه های نظارتی معرفی شده اند.

این روابط عمومی در گزارش دیگری آورده است: در پی بی نظمی های مکرر در میدان شهرری ناشی از حضور دستفروشان که باعث اعتراضات گسترده ای در میان کسبه و اهالی و همچنین مسئولان ارشد اجرایی و مدیریتی شهرری نیز شده بود،  شهرداری ناحیه یک این منطقه با اخذ دستور از مقام قضایی در مورخه ۲۳  اردیبهشت ماه ۱۴۰۰  ساعت ۱۸  اقدام به اجرای حکم و جمع آوری دستفروشان می کند، که متاسفانه عوامل دستفروش که باعث تضییع حقوق شهروندان می شدند با ایجاد تنش و درگیری با عوامل شهرداری باعث واکنش تند معبربانان شده که ضمن پوزش؛  بخشی از صحنه های تلخ موجود در تصاویر رخ می دهد.

فیلمی از بروز تنش میان تعدادی از دستفروشان با معبربانان شهرداری منطقه ۲۰ تهران - شهرری در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha