حمله به مدرسه سیدالشهدای کابل نمونه ظلم مضاعف به شیعیان افغانستان است

مشهد- ایرنا- یکی از روحانیون افغانستانی مقیم مشهد گفت:در زمان حاضر شاهد ظلم مضاعف به جامعه شیعیان در  افغانستان هستیم و حوادث تروریستی اخیر کابل و به خاک و خون کشیده شدن دختران دانش آموز مدرسه سید الشهدا نمونه‌ای از این بی عدالتی است.

حجت الاسلام سید عیسی حسینی حجازی روز جمعه در مراسم هفتمین روز شهادت دختران دانش آموز مدرسه سیدالشهدا (ع) کابل که به همت هیات های مذهبی مهاجران افغانستانی مقیم مشهد و با حضور حدود ۳۰۰ شرکت کننده از اتباع افغانستانی در بلوار توس این کلانشهر برگزار شد افزود: این در حالی است که شیعیان افغانستان از دوران حمله نیروهای شوروی به این کشور موسوم به دوران جهاد تا فداکاری لشکر فاطمیون در برابر هجوم نیروهای تکفیری و تروریستی به حرم اهل بیت(ع)  نقش آفرینی برجسته ای داشتند.

شیعیان افغانستان ظلم مضاعفی را تحمل می‌کنند

وی ادامه داد: طی ۲۰ سال گذشته کشورهای غربی با شعار ایجاد امنیت و استقرار دولت مقتدر به افغانستان آمده‌اند اما اکنون برخلاف ادعای آنها و سازمان های مدعی حقوق بشر این کشور هنوز رنگ امینت به خود ندیده است.

این عالم افغانستانی گفت: نخستین انتظار از دولت افغانستان عمل به وظایف اولیه خود یعنی تامین امنیت در کشور به ویژه در مراکز آموزشی است حال اگر دولت و حکومت افغانستان ناتوان از انجام این وظیفه مهم است پس چه سودی به حال مردم دارد؟

پیش از این نیز شهروندان مشهدی و مهاجران افغانستانی در روزهای گذشته با تجمع مقابل کنسولگری افغانستان در این شهر و حضور در حرم مطهر رضوی، ضمن اعلام همدردی با خانواده شهدای حادثه تروریستی کابل، از وقوع اقدامات تروریستی علیه مردم بی گناه افغانستان ابزار انزجار کردند.

روز شنبه هفته جاری بر اثر انفجاری که ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه در مقابل مدرسه سیدالشهداء واقع در غرب کابل رخ داد بیش از ۸۵ تن کشته و ۱۵۰ نفر نیز زخمی شدند که بیشتر شهدا و مجروحان این حادثه تروریستی، دانش‌آموزان دختر بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha