حمله سایبری، شبکه خدمات بهداشتی ایرلند را مختل کرد

لندن – ایرنا – همزمان با اجرای روند واکسیناسیون کرونا، شبکه کامپیوتری سازمان خدمات بهداشتی ایرلند روز جمعه بر اثر آنچه حمله سنگین سایبری نام گرفت، از مدار خارج شد.

به گزارش ایرنا، سازمان اجرایی خدمات بهداشتی جمهوری ایرلند با صدور بیانیه‌ای که یک نسخه آن در توئیتر منتشر شد اعلام کرد: حملات سنگینی علیه شبکه کامپیوتری سازمان جریان دارد و ما در اقدامی احتیاطی تمام شبکه را از مدار خارج کردیم تا اوضاع را به همراه شرکای امنیتی‌مان ارزیابی کنیم.

بر اساس این بیانیه نوبت‌های از قبل تعیین شده لغو، اما واکسیناسیون شهروندان طبق برنامه اجرا می‌شود.

این درحالیست که به گزارش شبکه خبری اسکای، اولین حمله سایبری به بیمارستان روتوندا واقع در شهر دوبلین صورت گرفت و به دنبال آن تمام نوبت‌های سرپایی لغو شد. مقامات این بیمارستان در توئیتی این حمله را جدی توصیف کردند.

روتوندا یکی از قدیمی ترین بیمارستان‌های زنان و زایمان بشمار می‌رود که اولین بار در سال ۱۷۴۵ تاسیس شد. این بیمارستان امروز فقط بیماران اورژانسی و زنانی را که ۳۶ هفته حامله هستند پذیرش می‌کند.

«پاول رید» رئیس سازمان اجرایی خدمات بهداشتی ایرلند در گفت‌وگویی اعلام کرد: اولویت اول ما این است که حمله را مهار کنیم. این یک حادثه جدی برای ما بشمار می‌رود و به تدریج تاثیرات آن برای ما روشن خواهد شد.

اطلاعات بیشتری درباره عامل یا عاملین این حمله منتشر نشده است. این درحالیست که در چنین مواقعی انگشت اتهام عموما به سمت چین، روسیه و بعضا کره شمالی نشانه می‌رود، اما هرگز مدرکی ارائه نمی‌شود.

چهار سال پیش به دنبال یک حمله سایبری سنگین علیه سامانه سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس )، فعالیت های این سازمان از جمله بیمارستان های وابسته به آن، دچار بهم ریختگی و مشکل شدید شده است. انگلیس بعدا کره شمالی را مسئول این حمله معرفی کرد.

حمله سایبری، شبکه خدمات بهداشتی ایرلند را مختل کرد

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha