آمار بیماران کووید ۱۹ در خراسان شمالی کاهشی شد

بجنورد-ایرنا- با گذشت حدود دو ماه از شیوع موج چهارم کرونا در استان خراسان شمالی ، آمار بیماران کووید ۱۹ در این استان در ۲۴ ساعت گذشته کاهشی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آمار بیماران کووید ۱۹ استان خراسان شمالی در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به مدت مشابه آن حدود ۵۰ درصد کاهش یافت و در این مدت ۴۳ بیمار جدید در بیمارستان های این خطه شمالشرق کشور بستری شدند.
براساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی ۳۳۰ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان بستری هستند و در این مدت نیز یک نفر براثر این بیماری جان خود را از دست دادند  و از ابتدای شیوع موج چهارم ویروس کرونا ( اول فروردین تا ۲۴ اردیبهشت ) ۱۳۸ بیمار کووید ۱۹ در این استان جان خود را از دست دادند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی گفت : روند افزایشی رعایت پروتکل های بهداشتی در این استان در هفته های اخیر باعث کاهشی شدن روند بیماران کووید ۱۹ بستری در این بیمارستان شد و باید این روند ادامه داشته باشد.
دکتر سید احمد هاشمی  میزان رعایت پروتکل های بهداشتی استان خراسان شمالی را حدود ۷۰ درصد اعلام کرد و اظهارداشت : برای ادامه روند کاهشی بیماران کووید ۱۹ باید استفاده از ماسک؛ فاصله گذاری فیزیکی و دورهمی ها کاهش یابد.

ویروس کرونا در استان خراسان شمالی از اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی نخستین بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان بجنورد شیوع یافت و این استان تاکنون سه موج از این بیماری را پشت سر گذاشت و از اول فروردین ماه سال جاری به تدریج وارد فاز چهارم شد.

در این مدت حدود ۲ هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند و در حدود دو ماه گذشته ۱۴۰نفر نیز در این مدت جان خود را از دست دادند.
هم اکنون از هشت شهرستان استان خراسان شمالی ، شهرستان شیروان در وضعیت قرمز کرونایی و شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان، جاجرم، فاروج و اسفراین در وضعیت الگوی رنگ بندی نارنجی و گرمه و راز و جرگلان در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha