۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۳۰
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84328904
۰ نفر

برچسب‌ها

سه پروژه هلال احمر در گیلان به  بهره برداری می رسد

رشت- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از افتتاح و بهره برداری سه پروژه هلال احمر با حضور رییس جمعیت هلال احمر کشور در هفته آینده در استان خبر داد.

سیاوش غلامی در سخنان پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: این پروژه ها شامل دو پایگاه امداد و نجات در یکی از روستاهای اشکورات رودسر و دیگری در  یکی از روستاهای دیلمان از توابع سیاهکل  و یک انبار امدادی در شهرستان فومن است.

وی با آور شد: سال گذشته برای شهرستان کمتر برخوردار استان (شفت) نیز  انبار امدادی احداث و راه اندازی شده است.

وی هلال احمر را ارگانی غیر دولتی ، عام المنفعه و خیریه عنوان و بیان کرد: داوطلبان جمعیت هلال احمر بدون چشم داشتی در خدمت مردم هستند و این امر موجب شده تا در حوزه امداد  و نجات در سال گذشته رتبه اول کشور را در سطح تیم های واکنش سریع کسب کنیم.

غلامی تصریح کرد: همچنین در سال گذشته ۴۲۵ خانه هلال در روستاهای استان فعال شد که رتبه اول کشور  از لحاظ خدمات کمی و کیفی در این حوزه به گیلان اختصاص  یافت.

وی با بیان اینکه ایران جزو ۱۰ کشور برتر حادثه خیز جهان است ، اظهار داشت: در این بین؛ گیلان نیز جزو پنج استان برتر کشور در حادثه خیز بودن است ؛ ضمن آنکه خدمات جمعیت هلال احمر فقط در بعد بلایای طبیعی و غیر طبیعی نیست.

وی توزیع پنج هزار بسته معیشتی  و بهداشتی در طرح مواسات در حمایت از اقشار آسیب پذیر  و متاثر از کرونا  و  اختصاص افزون بر پنج میلیارد تومان از  سوی هلال احمر در حوزه دارویی ، درمانی و خدمات حمایتی  برای افراد دارای مشکل را از جمله اقدامات جمعیت هلال احمر در استان در خدمت به مردم طی سال گذشته عنوان کرد .

مدیرعامل جمعیت هلال احمریکی از خدمات ارزنده این نهاد را راه اندازی بانک امانات در استان ذکر و بیان کرد: این بانک با توجه به شیوع کرونا و  به منظور  کمک به بیماران نیازمند به کپسول اکسیژن  در ۱۶ شعبه شهرستان های استان راه اندازی شده  و این کپسول ها به صورت امانی و به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می گیرد.

غلامی ،  هلال احمر را رابط بین مردم توانمند و نیازمند خواند و اظهار داشت: کمک های شما به این جمعیت ؛ براساس نیت شما هزینه می شود که در همین راستا در چندین ماه گذشته یک چادر بیمارستان صحرایی از جمعیت هلال احمر دریافت کردیم که با تجهیز آن بتوانیم در حوادث مختلف کمک کنیم.

 جمعیت هلال احمر گیلان بیش از ۲۷ پایگاه امداد و نجات ، ۱۶ شعبه و یک بالگرد به صورت مستقر دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha