آزادی ۳۷ زندانی به همت خیران و ستاد دیه خوزستان

اهواز - ایرنا - مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن خوزستان از آزادی ۳۷ زندانی به همت ستاد دیه استان،گروه جهادی شهید تقوی فر، خیران استان و بسیج مهندسین صنعت و معدن استان خبر داد.

محمد خانچی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این خصوص اظهار داشت: باتوجه به اینکه بسیاری از زندانیان جرایم غیرعمد به دلیل شرایط سخت اقتصادی در حبس بوده و مشکلات متعددی برای خانواده های آن ها ایجاد شده، بسیج سازمان مهندسین صنعت و معدن استان در قالب گروه جهادی شهید تقوی فر اقدام به جمع آوری مبلغ یک میلیارد و ۴۰ میلیون ریال برای رهایی تعدادی از زندانیان کرد.

وی افزود: همچنین در این امر خیرخواهانه ستاد دیه استان و خیران استان نیز برای رهایی تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد مبالغی را اختصاص دادند که در نهایت ۳۷ نفر از زندانیان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن خوزستان گفت: مدیرکل محترم دادگستری خوزستان، مدیرکل زندانهای استان، مدیرعامل ستاد دیه خوزستان و بخصوص خیران استان از ابتدای ماه رمضان جهت آزادسازی زندانیان غیر عمد تلاش و مشارکت زیادی داشتند که جا دارد صمیمانه از آن ها تقدیر کنیم.

وی همچنین به نقش خیران بسیج مهندسین صنعت و معدن استان اشاره و از همراهی آحاد اقشار بسیج بخصوص بسیج حقوق دانان و بسیج مهندسین صنعت و معدن در این امر خیرخواهانه تقدیر کرد.

خانچی یادآور شد: باتوجه به استقبال خوب آحاد مردم از پویش آزادی زندانیان، این پویش تا عید غدیرخم ادامه خواهد داشت و امید است بتوانیم با کمک خیران استان زندانیان بیشتری را به کانون خانواده بازگردانیم.

پیش از این نیز ۳۱ محکوم مالی جرائم غیر عمد زندان‌های استان خوزستان به مناسبت سالروز شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

همچنین در سال گذشته ۷۲ زندانی جرائم غیرعمد با حمایت شرکت های فولاد خوزستان و فولاد اکسین و تلاش های ستاد دیه استان به کانون خانواده بازگشتند.

اعضای سازمان بسیج مهندسین خوزستان پیش از این به مناسبت هفته بسیج با حضور در منزل سردار شهید تقوی فر، از همسر این شهید والامقام تجلیل کردند. 

گفتنی است گروه جهادی شهید حمید تقوی‌فر (از شهدای خوزستانی مدافع حرم)در زمینه محرومیت زدایی نیز در سطح استان فعالیت های قابل توجهی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha