۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۵
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 84328862
۰ نفر

برچسب‌ها

رهبران کشمیری جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین را محکوم کردند

دهلی نو-ایرنا- رهبران کشمیری در هند با صدور بیانیه‌ای جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و حملات ارتش این رژیم به غزه را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از نشریه "هندو" درگیری در مرز غزه با فلسطین اشغالی در پی اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و قدس شریف در روزهای اخیر بالا گرفته است. 
فاروق عبدالله و عمر عبدالله از رهبران حزب کنفرانس ملی در کشمیر در بیانیه‌ای اعلام کردند: حتی در ماه مبارک رمضان، اسرائیل جنگی ناعادلانه و نفرت انگیز را در شرق بیت المقدس، مسجد الاقصی، شیخ جراح و باب الامود به راه انداخته است که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از فلسطینیان بی‌گناه شده است. زنان و کودکان نیز در امان نمانده‌اند. 
آن‌ها در ادامه گفتند: هیچ چیز ناراحت کننده‌تر از سکوت کر کننده برخی کشورهای مسلمان و آنهم فقط برای جلب رضایت آمریکا وجود ندارد. مردم جامو و کشمیر با قربانیان فلسطینی و افرادی که در این ماه مقدس مجبور به ترک خانه‌های خود می‌شوند ابراز همدردی می‌کنند. ما خواهان پایان این خشونت‌ها هستیم. 
محبوبه مفتی سروزیر سابق جامو و کشمیر و رهبر حزب دموکراتیک مردمی اعلام کرد سکوت جامعه جهانی در مقابل جنایت‌های رژیم صهیونیستی تعجب آور است. 
وی افزود: حتی بیانیه‌های نمادین نیز با جملاتی مبنی بر حق رژیم صهیونیستی در دفاع از خود همراه می‌شوند و خشونت این رژیم علیه مردم فلسطین را عادی جلوه می‌دهند. پس حق مردم فلسطین برای زندگی چه می‌شود؟ 
حزب سی پی آی کشمیر نیز خشونت‌ها در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را محکوم کرد. در این بیانیه آمده است:  (اسرائیل) در حال حرکت به سمت اشغال کامل بیت المقدس شرقی با حمله به فلسطینیان است تا برای یهودیان فضای بیشتری ایجاد کند. این اقدامات رژیم صهیونیستی نقض فاحش حقوق بشر و قطعنامه‌های مختلف تصویب شده توسط سازمان ملل است. این حزب اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند و از دولت هند می‌خواهد حمایت خود از مردم فلسطین را اعلام کند. 
میروائز عمر فاروق رهبر حزب مجلس علمای متحد کشمیر در بیانیه‌ای گفت: این حزب حمله به نمازگزاران بی‌گناه داخل مسجد الاقصی در ماه مبارک رمضان را به شدت تقبیح می‌کند. تجاوز و هتک حرمت به یکی از مقدس‌ترین اماکن اسلام غیرقابل قبول و نقض اساسی حقوق بشر و مغایر اصول عدالت است. 
وی از برخی ملتهای مسلمان به خاطر "سکوت جنایتکارانه" آن‌ها انتقاد کرده و گفت: نگرش و رفتار چنین کشورهایی شرم آور و تأسف آور است. 
طبق تازه‌ترین آمار اعلام شده از سوی مقام‌های فلسطینی، شمار شهدای حملات و تجاوزهای وحشیانه صهیونیست‌ها در غزه به ۱۱۹ نفر افزایش یافته است. 
هواپیماهای رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب و بامداد جمعه به شدت مناطق شمالی و جنوبی غزه را بمباران کردند. همچنین توپخانه رژیم صهیونیستی نیز مناطق هم مرز با فلسطین اشغالی را هدف قرار داد. 
گردان‌های قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) افزایش حملات رژیم صهیونیستی به غزه را نشان از درماندگی این رژیم در مقابل حملات موشکی مقاومت فلسطین عنوان کرده است. 
نیروهای مقاومت فلسطین در روزهای اخیر با هزاران موشک مناطق گسترده‌ای در فلسطین اشغالی را هدف قرار دادند. 
 


 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha