امام جمعه مهاباد: مسلمانان در دفاع از فلسطین متحد باشند

مهاباد- ایرنا- امام جمعه مهاباد گفت: مسلمانان و سران کشورهای اسلامی در مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین به صورت متحد عمل کنند.

ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه نماز جمعه این هفته مهاباد افزود: سیاست مداران کشورهای اسلامی در قالب تشکل های اسلامی در مقابل با حملات سهمگین و کشتار شهروندان فلسطینی روزه سکوت اختیار گرفته و چشم خود را از جنایات رژیم صهیونیستی بسته‌اند.

وی با بیان اینکه مسلمانان در دفاع از بیت المقدس و مسجدالاقصی باید یکصدا بوده و همبستگی داشته باشند، ادامه داد: استکبار جهانی با ایجاد دشمنی در بین سران کشورهای اسلامی، وحدت را از آنان گرفته اند.

امام جمعه مهاباد اظهار داشت: کشورهای اسلامی که در صدد عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بودند اکنون شاهد پایمال شدن کمترین حق و حقوق مسلمانان فلسطینی هستند و در مقابل آن سکوت اختیار کرده‌اند.    

ماموستا امامی با اشاره به اینکه در جهان امروز جایگاه ظالم و مظلوم عوض شده است، گفت: استکبار جهانی، دفاع فلسطینیان از جان و مال و ناموس خود را جنایت دانسته و کشتار و حملات وحشیانه علیه مسلمانان را دفاع مشروط نامیده اند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت مقابله کرونا گفت: سهل انگاری در استفاده از ماسک و عادی انگاری ویروس کرونا علاوه بر اینکه سلامت شهروندان را تهدید می‌کند، اقتصاد و پویایی شهرستان را هم با چالش جدی روبرو خواهد کرد.

وی گفت: متاسفانه علی رغم اطلاع رسانی کمتر از ۵۵ درصد واجدین شرایط بالای ۸۰ سال به بالا در این شهرستان اقدام به ترزیق واکسن کرده اند که جا دارد افراد باقیمانده برای ایمنی و کاهش مرگ و میر در اسرع وقت با مراجعه به مراکز مربوط نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند. 

به گزارش ایرنا، از زمان آغاز حمله گسترده و تجاوز هوایی صهیونیست ها در اوائل هفته جاری به نوار غزه تاکنون ۱۱۹ غیر نظامی فلسطینی شامل ۲۷ کودک و ۱۱ زن شهید شده اند.

همچنین ۶۰۰ غیر نظامی دیگر در حملات صهونیست ها به مناطق مسکونی و جمعیتی غزه زخمی شده اند.

خطبه نماز جمعه مهاباد پس از پنج هفته تعطیلی امروز با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha