شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۶۳۷ نفر رسید

یاسوج-ایرنا-رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار قربانیان کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد با فوت ۲ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته به ۶۳۷ نفر رسید.

پرویز یزدان پناه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:هم اکنون ۳۷۱ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای کهگیلویه و بویراحمد  بستری هستند.

وی افزود:از این تعداد ۱۷۲ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۲۴ نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه  درمان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: از مجموع ۷۴۶ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۳۴ درصد موارد مثبت بودند.

یزدان پناه عنوان کرد:بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و دنا بوده است.

وی ابراز داشت: از ۲۵۴ نمونه تست سریع ۲۰ درصد موارد مثبت مربوط به شهرستان‌های کهگیلویه، گچساران و لنده بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در کهگیلویه و بویراحمد ۴۳ هزار ۷۷۳ نفر بهبود یافته اند.

یزدان پناه از مردم درخواست کرد رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی گرفته و از شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و حضور در مکان‌های شلوغ و پرخطر خود داری کنند.

وی افزود: آمار بستری بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد با روندی کُند در حال کاهش است و انتظار داریم که با کاهش بستری مبتلایان جدید، آمار مرگ و میر نیز کاهش یابد.

از هشت شهرستان کهگیلویه و بویراحمد شهرستان های گچساران و دنا در وضعیت نارنجی، چرام در وضعیت زرد  قرار دارد و بقیه همچنان قرمز هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha