گزینش بازیکنان تیم ملی بسکتبال نوجوانان پایان اردیبهشت خاتمه می‌یابد

شاهرود- ایرنا- سرمربی تیم ملی بسکتبال نوجوانان با بیان اینکه تمرینات این تیم اوایل خردادماه آغاز می شود، گفت: گزینش نهایی بازیکنان تیم ملی بسکتبال نوجوانان تا پایان اردیبهشت به اتمام خواهد رسید.

سیامک ویسی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: هدف از برگزاری اردوی آمادگی و گزینشی برای حضور در بازی های آسیایی ۲۰۲۱ در رده نوجوانان به میزبانی ایران در تهران است.

وی با اشاره به اینکه مسابقات آسیایی در شهریورماه امسال برگزار می شود، تصریح کرد: برای گزینش بازیکنان برتر مناطق مختلف کشور، ۲۰ مرحله اردوی استعدادیابی در نظر گرفته شده بود که با برگزاری این مرحله در شاهرود، منطقه خراسان و شمال کشور باقی مانده است.

ویسی با بیان اینکه گزینش بازیکنان تیم ملی تا پایان اردیبهشت ادامه خواهد داشت و سعی در انتخاب بازیکنان با ضریب اشتباه پایین است، اظهار داشت: کسانی انتخاب خواهند شد که آینده خوبی در بسکتبال دارند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال نوجوانان با اشاره به اینکه زمان کوتاهی برای تمرینات و اجرای تاکتیک های تیمی تا برگزاری مسابقات آسیایی داریم، افزود: برپایی اردوی تمرینی تیم ملی در خرداد ماه با مشکلاتی چون امتحانات دانش آموزان و شرایط کرونایی مواجهه است که باید تدابیر خاصی در این خصوص اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه ۲۵ نفر را برای برگزاری مسابقات آسیایی آماده خواهیم کرد، ابراز داشت: هدف این است که بتوانیم ۲ گروه ۲۰ نفره داشته باشیم که اگر مشکلی برای برخی پیش آمد افرادی در سطح گروه اول جایگزین شوند.

به گفته وی، میزبانی شهرستان شاهرود در این مرحله از اردوی گزینشی و آمادگی تیم ملی بسکتبال نوجوانان عالی بود.

اردوی آمادگی و گزینشی بازیکنان بسکتبال در رده نوجوانان (پسر) زیر نظر سازمان تیم‌های ملی و کادر فنی تیم ملی بسکتبال به دلیل رعایت دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، به صورت چند استانی برگزار شد.

 مسابقات آسیایی بسکتبال نوجوانان زیر ۱۶ سال به میزبانی تهران طی روزهای ۱۳ تا ۲۰ شهریورماه با حضور ۱۶ تیم برگزار می‌شود.

اردوی آمادگی و گزینشی تیم ملی بسکتبال نوجوانان با حضور ۲۸ بازیکن از ۶ استان سمنان، کردستان، کرمانشاه، همدان، آذربایجان غربی و ایلام در شاهرود به پایان رسید.

این دوره از اردوی تیم ملی بسکتبال نوجوانان به میزبانی هیات استان سمنان در سالن انقلاب دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha