زنجیره "نه به اعتیاد" از سوی جوانان در ایرانشهر تشکیل شد

زاهدان- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت هفته هلال احمر و با هدف معرفی مضرات مصرف موادمخدر زنجیره "نه به اعتیاد" از سوی جوانان در این شهرستان تشکیل شد.

محمد رضا کرد روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ‌تشکیل زنجیره "نه به اعتیاد" گامی موثر در پیشگیری جوانان از اعتیاد در هفته هلال احمر بود. 

وی افزود : اعضای جوان هلال احمر با دور کردن افکار منفی و گرایش به اعتیاد سعی بر این دارند تا این فرهنگ را در بین عموم مردم رواج دهند. 

رییس جمعیت هلال احمر ایرانشهر گفت: اگر جوانان با روش‌های خلاقانه به قشر خود پیام‌های اخلاقی و فرهنگی را بدهند بازده بیشتری خواهد داشت و می‌توان گفت تعداد زیادی از جوانان با دیدن جوان هلال احمری که در کانون‌های جوانان و دانشجویان و دانش آموزان هلال احمر فعال است انگیزه گرفته و به جای هدر دادن وقت آزاد خویش به سمت فعالیت‌های مثبت این چنینی روی می‌آورند.

وی افزود: جوانان موتور پیشران یک جامعه هستند و اگر خدای نکرده جوانی به سمت اعتیاد کشیده شود باعث می‌شود تا یک موتور از کار بیفتد و چرخ پیشرونده جامعه لنگ بزند و باعث خساراتی جبران ناپذیر شود.

کرد بیان کرد: جمعیت هلال احمر با عضوگیری بیش از سه هزار نفر از جوانان شهرستان ایرانشهر یکی از فعال‌ترین کانون ها را در حوزه جوانان داردکه این افتخار و امتیازی است که ما توانسته‌ایم اعضای بیشتری از جوانان را به مسیر هلال احمری شدن بکشانیم و از مسیر اعتیاد و تباهی دور کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha