۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۳
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 84328680
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالان زیست محیطی گناوه خواستار بررسی علت تلف شدن پرندگان در ساحل شدند

گناوه - ایرنا - دوست‌داران و فعالان زیست محیطی شهرستان گناوه خواستار بررسی علت و ریشه‌یابی تلف شدن گونه‌های مختلف پرندگان در روستاهای ساحلی این شهرستان شدند.

به گزارش ایرنا، به تازگی در چند روستای ساحلی شهرستان گناوه، لاشه‌های تلف شده گونه‌های مختلف پرندگان در ساحل این شهرستان یافت شده است که اگر بررسی نشود به یک فاجعه زیست محیطی تبدیل می‌شود.

یکی از فعالان زیست محیطی و حامی طبیعت اهل روستای ساحلی چاهک گناوه گفت: در ساحل این روستا لاشه پرندگان زیادی را از نزدیک مشاهده کردم که ممکن است این آلودگی به سرعت در زنجیره غذایی سایر موجودات وارد شود.

علی زارعی افزود: چندین گونه پرنده در ساحل روستاهای چاهک و بینک شهرستان گناوه تلف شدند که آنها را جمع آوری کردم.

مسئول انجمن یاوران سبزاندیش طبیعت گناوه گفت: انتظار می‌رود کارشناسان خبره و مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط  به این موضوع حیاتی ورود و از تداوم این رخداد جلوگیری کنند.

غلامرضا نعمتی با بیان اینکه موضوع تلف شدن پرندگان در چند روستای ساحلی گناوه به اداره کل محیط زیست استان و شهرستان اطلاع داده شده است، افزود:  پرندگان تلف شده درصورتی که جمع آوری نشوند، خوراک جانوران مرده خوار قرار می‌گیرند و اوضاع بدتر می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: درپی گزارش‌های مردمی و فضاهای مجازی مبنی بر تلف شدن تعداد زیادی از پرندگان در نوار ساحلی این شهرستان، پیگیری‌های لازم به عمل آمد و شخصی که این خبر را منتشر کرده بود شناسایی و از ایشان سوالاتی شد.

کامبیز عبدالهی افزود: گونه‌هایی که این شخص جمع آوری کرده ۶ قطعه پرنده از گونه‌های مختلف و خشک زی بودند که تحویل گرفته شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: بعد از دریافت اطلاعات از این فرد، نوار ساحلی گناوه تا ساحل روستای بینک مورد پایش قرار گرفت که بیشتر نقاط تمیز و ۶ قطعه پرنده دیگر در فاصله حدود ۷۰۰ متری از هم مشاهده و جمع آوری شد.

وی یادآورشد: گونه‌های یافت شده که از نوع سار و گنجشک بودند، برای بررسی علت تلف شدن و نمونه برداری به دامپزشکی تحویل داده شد و پس از بررسی‌های علمی، اطلاع رسانی می‌شود.

عبدالهی ادامه داد: از شهروندان، دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاهای ساحلی این شهرستان درخواست می‌شود در صورت مشاهده پرندگان تلف شده، به این اداره گزارش دهند.

شهرستان ساحلی گناوه در شمال استان بوشهر واقع است و از بیشترین طول نوار ساحلی در این استان برخوردار است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha