استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات انتخاباتی ممنوع است

بندرعباس- ایرنا- رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات انتخاباتی ممنوع است و با متخلفین به شدت برخورد می شود.

علی صالحی پنجشنبه شب در نشست شورای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان هرمزگان از اهتمام ویژه دستگاه قضایی این استان به منظور برخورد جدی با قانون شکنان خبر داد.
وی ادامه داد: تبلیغات زودهنگام تخلف و جرم انتخاباتی محسوب و به منزله پایبند نبودن به قانون است و افراد حق ندارند پیش از آغاز زمان رسمی تبلیغات، در این خصوص اقدام نمایند.
رییس کل دادگستری هرمزگان ادامه داد: فعالیت انتخاباتی مسئولان ادارات و کارمندان در ساعات اداری و همچنین استفاده از امکانات دولتی، مؤسسات وابسته به دولت و نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند ممنوع است و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.
صالحی بیان داشت: رصد دقیق تحرکات غیرقانونی و مقابله با فعالیت های غیرمجاز در فضای مجازی از سوی متولیان امر به منظور حفظ سلامت انتخابات و جلوگیری از تخلفات، ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
وی، تقویت قانون مداری و جلب اعتماد عمومی را زمینه ساز مشارکت حداکثری مردم در عرصه انتخابات عنوان کرد و افزود: نقش رسانه ها در رونق بخشی به فضای انتخابات و پیشگیری از جرایم و تخلفات، محوری و اثرگذار است و در این راستا اقدام در آگاهی بخشی و تولید و پخش ویژه برنامه‌هایی برای ایجاد فضای امید و شور و نشاط ضروری است.
رییس شورای قضایی هرمزگان اظهارداشت:
استفاده از تجربیات انتخابات گذشته، شناسایی و رفع کمبودهای احتمالی و آموزش عوامل اجرایی از مهم ترین نکاتی است که در برگزاری انتخابات پیش رو باید مدنظر قرار گیرد.
به گفته صالحی، زیرساخت های الکترونیک مناسب و قابل توجهی برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیک ایجاد شده اما باید نحوه عملکرد دستگاه رأی گیری الکترونیکی از طریق صدا و سیما و رسانه ها آموزش داده شود تا مردم بتوانند به راحتی و به گونه ای که اختلالی در روند برگزاری انتخابات ایجاد نشود در رأی گیری شرکت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha