«سهراب مرادی» المپیک توکیو را از دست داد

تهران- ایرنا- مصدومیت دارنده مدال طلا وزنه برداری بازی المپیک ۲۰۱۶ ریو موجب شد تا وی از ادامه رقابت های وزنه برداری گزینشی المپیک در کلمبیا انصراف داده تا عملا شانسی برای حضور در المپیک توکیو نداشته باشد.

به گزارش ایرنا، سهراب مرادی که برای حضور در آخرین تورنمنت گزینشی المپیک توکیو در مسابقات وزنه برداری گزینشی المپیک در کلمبیا شرکت کرده است در حرکت نخست یک ضرب موفق به مهار وزنه ۱۷۰ کیلوگرمی شد اما داوران مهار وی را خطا تشخیص داند.

او در حرکت دوم این وزنه را مهار کرد و مورد قبول داوران واقع شد اما از ناحیه مچ دست دچار آسیب دیدگی شد تا حضورش برای حرکت سوم در اما و اگر قرار گیرد.

مصدومیت مچ دست در نهایت مرادی را از زدن حرکت سوم یک ضرب منصرف کرد تا وی با مهار ۱۷۰ کیلوگرم در جایگاه دوم این حرکت قرار گیرد.

در حرکت یک ضرب وزنه بردار ونزولایی با مهار ۱۷۳ کیلوگرم در جایگاه نخست قرار گفت.

مرادی که روی حرکت دوم یک ضرب مصدوم شده بود از ادامه مسابقه انصراف داد تا هیچ امتیازی از این گزینشی به دست نیاورد. قرار بود امتیاز این گزینشی برای سهراب مرادی جایگزین مسابقات قهرمانی آسیا در تاشکند شود.

مرادی در  صورت مهار ۳۸۸ کیلوگرم در مجموع می توانست بالاتر از رسولبکوف قرقیز مدعی بهترین ورزشکار قاره کهن باشد اما مصدومیت راه وی را سد کرد و در نهایت دارنده مدال طلا وزنه برداری المپیک ریو رسما المپیک توکیو را از دست داد.

مرادی در حالی وداع زودهنگاهی با المپیک توکیو داشت که در دسته ۹۶ عنوان دار جهان و المپیک به شمار می رود. وی با ۱۸۶ کیلوگرم در یک ضرب و ۴۱۶ کیلوگرم در دوضرب رکورددار جهان به  شمار می رود.

یکی از امیدهای مرادی نامه درخواستی ایران برای جایگزینی این مسابقات با مسابقات گزینشی سوییس بود که این میانبر نیز راه سهراب را به توکیو هموار نخواهد کرد چون وی امتیاز مجموع مسابقات کلمبیا را کسب نکرد و عملا با ۳۰۸۹ امتیاز در رده ۲۵ جدول برترین مدعیان حضور در توکیو قرار خواهد گرفت.

این جایگاه با تغییر و تحولات سیستم گزینشی شاید دچار نوسان شود اما تاثیری در رسیدن مرادی به عنوان بهترین وزنه بردار قاره کهن را ندارد چون  اکنون وزنه بردار قرقیز بالاتر از وی قرار دارد و شانس رسیدن مرادی به اوصفر است.

با حذف مرادی و انصراف رستمی از مسابقات تیم ایران در دسته ۹۶ کیلوگرم نماینده ای در توکیو نخواهد داشت. اما اگر نامه درخواستی فدراسیون به فدراسیون بین المللی با واکنش مثبت مسوولان فدراسیون بین المللی وزنه برداری مواجه شود کیانوش در جمع برترین ها قرار خواهد گرفت و به همراه کاروان ایران به توکیو خواهد رفت.

 اما اگر این اتفاق رخ ندهد توفیق اجباری نصیب علی هاشمی خواهد شد تا به عنوان نماینده ایران در توکیو در دسته ۱۰۹ کیلوگرم به روی تخته برود. در این دسته نمایندگان قدرتمندی از چین، ازبکستان و ارمنستان حضور دارند و شانس هاشمی برای رسیدن به سکو در پایین ترین سطح است.

در صورت حذف رسمی کیانوش رستمی از المپیک توکیو، راه برای قدرتمنایی تیان ئائو چینی و فارس الباخ قطری در دسته ۹۶ کیلوگرم باز خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha