۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۵۷
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 84328598
۰ نفر

برچسب‌ها

اسقف اعظم صربستان، عید سعید فطر را به مسلمانان تبریک گفت

بلگراد-ایرنا- اسقف اعظم کلیسای ارتدکس صربستان در پیامی نوشت: من این فرصت را که می توانم به مناسبت یکی از بزرگترین اعیاد مذهبی اسلامی (عید سعید فطر) به برادران مسلمان که در سراسر میهن ما زندگی می کنند صمیمانه تبریک بگویم، نعمت خدا می دانم و مایل هستم که این عید را در شادی و آرامش جشن بگیرند.

به گزارش پنجشنبه ایرنا، اسقف «پورفیریه» دراین پیام به مناسبت عید سعید فطر افزود: خوشحالی من بیشتر از این است که همان کاری را انجام می دهم که «ساوای مقدس» در قرن سیزدهم انجام داد، زمانی که وی با خلیفه بابل بزرگ یعنی بغداد و سلطان مصر بزرگ دیدار کرد و دوست شد. بنابراین ساوای مقدس به نسل های آینده مسیحیان ارتدکس اشاره کرد که آنها نیز باید با مسلمانان صلح، همکاری و دوستی برقرار کنند.

در این پیام نوشته شده است: ایجاد چنین روابطی خصوصاً در روزها و ماه های سخت بخاطر اینکه بیماری همه گیر ویروس کرونا که جان بسیاری را گرفته و موجب رنج و ترس مردم شده و پیروان همه  ادیان را در بر گرفته است. چه مسیحی، مسلمان و یا دین دیگری.

« اقدامات بشردوستانه و کمک متقابل در حل مشکلات در این شرایط سخت با ارزش تر از کمک در شرایط عادی است.»

اسقف اعظم در پایان این پیام تصریح کرد: به این خاطر است که سعی خواهم کرد همراه با رهبران معنوی مسلمانان که دوستان عزیز من نیز هستند در ایجاد روابط برادرانه بین مسیحیان ارتدکس و مسلمانان مشارکت کنم.

«به یمن این عید سعید بار دیگر صمیمانه به هم وطنمان مسلمان خود عید سعید فطر را تبریک می گویم.»

« آلکساندر ووچیچ» رئیس جمهور و «آنا برنابیچ» نخست وزیر صربستان نیز عید سعید فطر را به مسلمانان تبریک گفتند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha