مردم ۱۸ روستای باغملک با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند

اهواز -ایرنا- سرپرست بخشداری مرکزی باغملک گفت: مردم روستای بارانگرد و ۱۸ پارچه آبادی دیگر در این شهرستان با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند.

فرهادعلی بخشی پنجشنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: آب آشامیدنی روستاهای بارانگرد و حومه قبلا از طریق یک حلقه چاه تامین می‌شد که متاسفانه با پایین رفتن سفره های آب زیر زمینی در سال‌های گذشته خشک شد.

وی با بیان اینکه بیش از چهار هزار نفر از مردم این منطقه با جیره بندی شدید آب مواجه هستند، افزود: برای رفع این مشکل در کوتاه مدت نسبت به اجاره یک حلقه چاه شخصی اقدام شده است و به زودی آب در شبکه این منطقه جریان پیدا می‌کند.

سرپرست بخشداری مرکزی باغملک با بیان اینکه باید یک فکر اساسی برای رفع این مشکل کرد، گفت: سه راهکار بلندمدت برای این موضوع وجود دارد؛ راه نخست انتقال آب از رودخانه مال‌ آقا است که هزینه‌ای بالغ بر ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد ریال در بر دارد و در عمل امکان پذیر نیست.

وی افزود: راه دوم تامین آب از طریق یکی از چاه‌های قلعه تل و راه سوم حفر چاه جدید در بارانگرد است که با توجه به سابقه قبلی، احتمالا به نتیجه نرسد و چاه به آب منتهی نشود.

به گزارش ایرنا متاسفانه طرح آب رسانی به شمال شرق خوزستان در هیچ جای معادلات مطرح شده جایی ندارد و مردم منطقه در فاصله کوتاه تا سد کارون سه به عنوان بزرگترین دریاچه مصنوعی ایران با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha