تحولات فلسطین، محور رایزنی تلفنی نخست وزیر پاکستان با محمود عباس

اسلام‌آباد - ایرنا - نخست وزیر پاکستان در تماس تلفنی با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، ضمن بررسی آخرین تحولات در سرزمین‌های اشغالی، بر حمایت قاطع پاکستان از حقوق و نبرد مشروع مردم فلسطین تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «عمران‌خان» در ادامه تماس با سران کشورهای مختلف با هدف مشارکت در تلاش‌ها برای جلوگیری از حملات شنیع رژیم صهیونیستی در نوار غزه، با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تلفنی گفت‌وگو کرد.

دفتر نخست وزیری پاکستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: نخست وزیر این کشور روز پنجشنبه طی گفت‌وگو با «محمود عباس» در جریان آخرین وضعیت فلسطین اشغالی پس از خشونت‌ها و حملات ارتش رژیم اشغالگر قدس قرار گرفت.

در این بیانیه آمده است: عمران‌خان بار دیگر بر حمایت قاطع پاکستان از حقوق مردم فلسطین و مبارزه مشروع آنها تاکید کرد. وی حمله صهیونیست‌ها به نمازگزاران بی گناه در مسجدالاقصی و حملات مرگبار هوایی اسرائیل در غزه را که منجر به شهادت بسیاری از غیرنظامیان از جمله کودکان شد، به شدت محکوم کرد.

نخست وزیر پاکستان در این گفت‌وگوی تلفنی به محمود عباس اطمینان داد که تلاش‌های دولت اسلام‌آباد برای اجماع جامعه جهانی با هدف کمک به جلوگیری از حملات اسرائیل در غزه و توقف نقض حقوق مردم فلسطین ادامه خواهد داشت و متعهد به حمایت کامل از فلسطین در برابر بحران فعلی می‌باشد.

دفتر نخست وزیری پاکستان به نق از اظهارات رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: محمود عباس از حمایت‌های پاکستان استقبال و از واکنش این کشور و محکومیت حملات رژیم صهیونیستی به غزه و مسجدالاقصی قدردانی کرد.

نخست وزیر پاکستان شب گذشته طی گفت‌ وگوی تلفنی با پادشاه عربستان و رئیس جمهوری ترکیه، حملات نیروهای اشغالگر صهیونیستی به غزه و تشدید خشونت‌ها در بیت المقدس را محکوم کرد.

پیش‌تر وزارت امور خارجه پاکستان با صدور بیانیه‌ای، تداوم حملات رژیم اشغالگر صهیونیستی به نوار غزه را به شدت محکوم و از جامعه جهانی درخواست نموده بود تا جلوی اقدامات تجاوزکارانه و زورگویانه رژیم اسرائیل علیه ملت مظلوم فلسطین را بگیرد.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه آخرین آمار شهدای فلسطینی حملات رژیم صهیونیستی را تا این ساعت ۶۹ نفر از جمله ۱۷ کودک و ۷ زن و شمار زخمی ها را هم نزدیک به ۴۰۰ نفر اعلام کرده است.

رژیم اشغالگر صهیونیستی امروز برای دومین روز متوالی حملات جنایتکارانه علیه باریکه غزه را ازسر گرفت.

رژیم اشغالگر قدس شب گذشته و بامداد امروز ده‌ها ساختمان و خانه را در نوار غزه به ویژه شهرهای غزه و خان یونس هدف قرار داد و ویرانی های زیادی به بار آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha