استاندار سابق استان‌های یزد و  مرکزی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شد

تهران- ایرنا- محمود زمانی‌قمی رییس سابق بنیاد باران و استاندار پیشین استان‌های یزد و مرکزی داوطلب انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمود زمانی‌قمی استاندار یزد و مرکزی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در روز پنجشنبه در سومین روز از نام نویسی داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در تالار وزارت کشور، نام خود در فهرست داوطلبان ثبت کرد.

وی درباره ارزیابی خود از حضور ظریف به عنوان نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات براساس آخرین اخبار و تحولات گفت: به اعتقاد من بهتر است این سوال را از نهاد اجماع‌ساز یا احزاب عضو و یا از عناصر حقیقی که در آنجا عضویت دارند پاسخ بدهند.

استاندار استان‌های یزد و مرکزی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم افزود: تا جایی که من اطلاع‌ دارم آقای ظریف به طور قطعی نامزدی خودشان در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۸ خرداد را رد کرده‌اند.

زمانی‌قمی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آقای جهانگیری نامزد اصلی اصلاح‌طلبان در انتخابات است، گفت: به نظر من هنوز این موضوع روشن نیست. اجازه بدهیم ثبت‌نام‌ها خاتمه یابد و تایید صلاحیت‌ها بیاید آن وقت از جمع دوستان اصلاح‌طلبی که حضور خواهند داشت، جبهه اصلاح‌طلبان به نتیجه‌ خواهد رسید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آقای خاتمی از شخص خاصی حمایت می‌کند؟ گفت: به اعتقاد من آقای خاتمی بیشتر از تصمیم یک ساختار حمایت می‌کنند تا اینکه خودشان ورود پیدا کند.

رییس سابق بنیاد باران درباره آخرین اتفاقات سه روز گذشته پیرامون ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری گفت: من هم بیشتر از رسانه‌ها در جریان موضوعی نیستم و فقط همین مواردی بود که خدمتتان بیان کردم.

زمانی‌قمی درباره تصمیم آقای عارف مبنی بر عدم داوطلبی وی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: من هم این موضوع که آقای عارف تصمیمی برای ثبت‌نام ندارند را شنیده‌ام. در عین حال ما آقای عارف را شخصیت علمی و بزرگی و سرمایه‌ای برای کشور و جامعه اصلاح‌طلبی ایران می‌دانیم.

ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه آغاز شده و  این روند تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ادامه خواهد یافت.

به گفته سید اسماعیل موسوی دبیر ستناد انتخابات تا پایان دومین روز ثبت نام، ۱۳۰ نفر داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha