نخست وزیر عراق در تماس با محمود عباس حملات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد
کودکان فلسطینی نیز از قتل عام صهیونیستها در امان نمانده‌اند

بغداد - ایرنا - مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در تماس تلفنی با محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین حملات صهیونیست‌ها به مردم بی دفاع در سرزمین اشغالی را محکوم کرد.

به گزارش ایرنا نخست وزیر عراق در گفت وگو با رییس تشکیلات خودگردان آخرین تحولات سرزمین‌های اشغالی را بررسی کرد.

دفتر نخست وزیری عراق اعلام کرد که طی تماس الکاظمی با محمود عباس مواضع ثابت قدم دولت و ملت عراق در قبال هدف (بازپس‌گیری) حقوق عادلانه مردم فلسطین تجدید شد.

الکاظمی افزود که عراق موضع حمایت و قاطع تاریخی خود را در قبال مردم برادر فلسطین حفظ می کند و حملات رژیم صهیونیستی به مردم برادر فلسطین را چه در بیت المقدس و چه در نوار غزه با شدیدترین عبارات محکوم می کند و تجاوز و تعدی به حق تاریخی سرزمین فلسطین که مبارزان مقاومت برای آن فدا شده اند را مردود می داند.

نخست وزیر عراق ایستادگی افتخارآفرین امروز ملت فلسطین و اقتدار و استواری آنان برای تشکیل کشورشان با پایتختی قدس شریف را ستود.

نخست وزیر عراق در تماس با محمود عباس حملات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد
مصطفی الکاظمی

 طبق گزارش نخست وزیری عراق؛ محمود عباس رییس جمهوری فلسطین نیز به نوبه خود از الکاظمی تشکر کرد و ایمان خود را به عمق روابط تاریخی عراق و فلسطین ابراز داشت.

وی همچنین از اعتماد به مواضع مردم عراق که همیشه پشتوانه مبارزه مردم فلسطین در تمام مراحل دفاع از هدف عادلانه خود بوده است سخن گفت.

به گزارش ایرنا روز گذشته برهم صالح رییس جمهوری عراق نیز در تماس تلفنی با محمود عباس تجاوزها و تعرض‌هایی که از سوی رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین اتفاق می‌افتد را غیر انسانی خواند.
صالح در این تماس تلفنی کشتار مردم فلسطین و وحشت‌افکنی بین نمازگزاران در حرم قدس شریف توسط نیروهای رژیم صهیونیستی را نیز محکوم کرد.

رییس جمهوری عراق همچنین بر موضع ثابت دولت و مردم کشورش در قبال قضیه فلسطین و ایستادن در کنار این ملت برای به دست آوردن همه حقوق مشروعشان تاکید کرد.
طی روزهای اخیر شهرهای عراق مخصوصا نجف اشرف شاهد تجمع مردمی در محکومیت اقدامات تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی و کشتار مردم بی گناه مخصوصا زنان و کودکان بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha