۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۶:۲۰
کد خبر: 84328462
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حماس: همه طرح ها و برنامه های مقاومت برای دفاع از قدس است

تهران - ایرنا - نایب رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که همه طرح ها و برنامه ها و آماده سازی های مقاومت برای دفاع از قدس شریف و مسجد مبارک الاقصی است.

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «صالح العاروری» در گفت وگو با شبکه الاقصی تصریح کرد: دشمن گمان نکند که شهادت فرماندهان مقاومت می‌تواند ما را ضعیف کند، مسیر مقاومت ادامه دارد و هر روز مقاومت قوی‌تر می‌شود.
وی با  اشاره به اینکه ما همه عاشق شهادت هستیم و امیدواریم خداوند شهادت را نصیبمان کند، تاکید کرد که شهدای ملت فلسطین اعم از زن و کودک همه تاج سر ما هستند.
وی افزود: همه طرح‌های دشمن برای سیطره بر قدس به شکست کشیده شد و تاریخ نیز شاهد این است.
معاون «اسماعیل هنیه» تاکید کرد که مقاومت به دشمن صهیونیستی فهماند که قدس نبرد نخست ماست و در راس اولویت‌های ما قرار دارد.
العاروری گفت که آماده‌سازی‌های مقاومت همه به سبب دفاع از قدس است و نبرد «شمشیر قدس» ثابت کرد که قطب‌نمای مقاومت به سمت قدس است.
وی افزود که امت اسلامی و عربی با وجود همه توطئه‌ها برای دور کردن آن از مساله فلسطین، موضع خود در قبال قدس و مسجد الاقصی را تغییر نداده است.
العاروری تصریح کرد: این دور از درگیری‌ها مستقیما به دفاع از مسجد الاقصی ارتباط دارد، ساکنان قدس دفاع قهرمانه مقاومت را فراموش نخواهند کرد.

العاروری چهارشنبه شب نیز در نشست مطبوعاتی گفته بود که موضوع قدس شوخی بردار نیست و مقاومت به صورت مستقیم [به رژیم صهیونیستی] پاسخ می‌دهد و در واکنش به آن درنگ نخواهد کرد.
وی با تأیید رایزنی برخی کشورها با حماس برای برقراری آتش‌بس افزود: سازمان ملل متحد، قطر، مصر و کشورهای دیگر با جنبش حماس برای توقف درگیری با اشغالگران تماس داشتند و ما اعلام کردیم که رژیم صهیونیستی باید دست از مسجد الاقصی و کوی «الشیخ الجراح» بکشد.
از سوی دیگر «خضر عدنان» یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین به المیادین گفت: پیام واضح مقاومت در خصوص تشدید تنش از سوی اسرائیل است که واکنشی وسیع‌تری به این تجاوزات خواهد داد.
وی تأکید کرد: اشغالگران ترسوتر از آن هستند که وارد غزه شوند چرا که مقاومت در آمادگی بالایی به سر می‌برد.
عدنان اظهار کرد: هرگونه پیشروی زمینی اشغالگران در غزه بشارتی برای [آزادی] اسیران دربند فلسطینی خواهد بود.
اوضاع در سرزمین‌های اشغالی پس از هتک حرمت مسجد الاقصی و حملات شدید رژیم صهیونیستی به غزه بحرانی است.
به دنبال این اقدام و عدم توقف حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی به غزه، گروه‌های مقاومت مناطق مختلف اسرائیل را آماج حملات موشکی و راکتی قرار دادند.
ارتش رژیم صهیونیستی با تأیید حملات موشکی گروه‌های مقاومت به مناطق مختلف اسرائیل اعلام کرد که شمار این موشک‌ها از دوشنبه شب و آغاز عملیات گروه‌های فلسطیی، به به بیش از دو هزار فروند رسیده است.
گروه‌های مقاومت فلسطینی با افزایش برد موشک‌های خود برای اولین بار در طول تاریخ نامشروع رژیم صهیونیستی توانستند مناطق شمالی سرزمین های اشغالی را موشک باران کنند.
روزنامه یدیعوت آحارانوت چاپ سرزمین‌های اشغالی در این باره نوشت: برای اولین بار در جریان تشدید حملات، آژیرهای خطر شلیک موشک در شمال منطقه شارون و در جلیل پایین (شمال اسرائیل) به صدا درآمدند.
براساس تازه‌ترین گزارش وزارت بهداشت فلسطین که امروز (پنجشنبه) منتشر شد، تاکنون در حملات همه جانبه صهیونیست‌ها به غزه ۸۳ فلسطینی از جمله ۱۷ کودک و ۶ زن شهید و بیش از یک هزار و ۴۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha