مهرعلیزاده: کشمکش‌های گروهی سبب هرز رفتن نیروها شده است

تهران- ایرنا- رییس سازمان ورزش و امور جوانان دولت اصلاحات و داوطلب انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: کشمکش‌های داخلی و مسائل گروهی و جناحی باعث شده است که نیروها یا هرز می‌روند یا به تقابل و مخالفت باهم بپردازند.  

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محسن مهرعلیزاده روز پنجشنبه در سومین روز از نام نویسی داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در تالار وزارت کشور، نام خود در فهرست داوطلبان ثبت کرد.

مهرعلیزاده در گفت و گو با خبرنگاران ثبت نام خود را در هماهنگی با جبهه اصلاحات دانست و در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ای برای ایجاد و افزایش شادی و نشاط در کشور دارد، گفت: عوامل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و بیکاری همه بر روان جامعه تاثیرگذار است. اگر بتوانیم مسائل اقتصادی را در کشور حل کنیم اوضاع بهتر خواهد شد.

 وی افزود: اقتصاد اولویت امروز کشور است و اگر اقتصاد را مد نظر قرار بدهیم و مردم از این تنگدستی، فقر، بیکاری و مشکلات مربوط به آن آزاد شوند و پیرو آن نشاط و شادابی هم به جامعه باز می‌گردد.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: سوال من از رقیب انتخاباتی یا هرشخص دیگری این است که آیا برنامه مشخصی برای رفع تنگدستی‌ها، فقر و بهبود اوضاع اقتصادی کشور که اولویت یک است؛ دارند یا نه؟ سوال بعدی این است که آیا توان اجرایی و تجربه اجرای برنامه تهیه شده خود را دارند؛ آیا سابقه عملگرایانه دارند؟ فارغ از سلایق و مسائل موجود تا چه اندازه می توانند با سایر گروه ها تعامل داشته باشند؟.

 مهرعلیزاده یادآورشد: با وجود همه مشکلاتی که مردم دارند؛ کشمکشهای داخلی و مسائل گروهی و جناحی باعث شده است که نیروها یا هرز می‌روند یا به تقابل و مخالفت باهم بپردازند.  

مهرعلیزاده درباره برنامه های خود در زمینه گردشگری هم گفت: یکی از اساسی‌ترین ظرفیت‌های کشور کشور برای توسعه موضوع گردشگری است. مسئله نخست در گردشگری لزوما محدود به حجاب نیست و امکانات دیگری باید فراهم کنیم. اصل بر سرمایه گذاری و برنامه‌ریزی دقیق برای جذب گردشگر است.

مهرعلیزاده درباره امکان انصراف خود به نفع شخص دیگری از جریان اصلاحات گفت: مکانیسمی طراحی شده است و قطعا در روزهای پایانی انتخابات بین افراد در جناح اصلاحات نظرسنجی صورت خواهد گرفت و هرکس در آن پیش باشد؛  دیگران به نفع وی کنار خواهند رفت.

وی ادامه داد: تنگدستی، بیکاری و برخی شکاف های اجتماعی ویژه ای که در طول چند سال گذشته ایجاد شده است و فاصله طبقاتی بسیار آشکار و غیر قابل تحمل و غیر قابل باور شرایطی به وجود آورده که دولتی که امسال تشکیل خواهد شد باید دولتی با اولویت‌های اقتصادی باشد.

 این فعال اصلاح طلب گفت: از سوی دیگر اختلاف‌نظرها  و کشمکش های داخلی موجب از بین بردن آرامش فکری و آسایش مردم شده است. لذا کشور دولتی را می‌طلبد که با روحیه عملگرایانه و دارای تعامل بتواند همه مردم و فعالیت گروه‌های مختلف اجتماعی و فکری مختلف را در کنار هم قرار بدهد تا در نهایت بتوانیم راه حل‌های معطوف به رفع مشکلات اقتصادی تولید در بازارهای بین‌المللی را برای مردم به ارمغان بیاوریم.

مهرعلیزاده اظهار کرد: حذف اقلام بسیاری از سفره‌های مردم گرچه اقتصادی به نظر می‌رسد اما ریشه در ضعف‌های مدیریتی دارد که باید به صورت اساسی مداوا شود. به نظر من اصلاح امور اقتصادی تولید و خلق ثروت حاصل هم اندیشی همه سلایق و از بین رفتن کشمکش‌های بی حاصل در کشور است.

این چهره سیاسی اصلاح طلب اولویت امروز کشور را اقتصاد عنوان کرد و افزود: رفع مشکلات اقتصادی، برای ریشه کن شدن فقر و تنگدستی، جلوگیری از اوضاعی که هر روز شاهد آن بوده و هستیم، افزایش بی‌رویه قیمت‌ها، افزایش فاصله بین قدرت خرید مردم و قیمت‌ها و اشکال در حوزه تولید و وابستگی بیش از پیش به درآمدهای نفتی و توقف و رکود شدید و در اثر آن بروز بیکاری و فقر  از جمله مسائلی هستند که اولویت اقتصاد را در برنامه‌ریزیها نشان می‌دهند.

وی افزود: رییس جمهور آینده باید فردی عملگرا با داشتن ویژگی‌های خرد، میانی و کلان در زمینه‌های مختلف کشور داری از جمله مسائل اقتصادی به ویژه و همین طور مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی باشد.

ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه آغاز شده و  این روند تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ادامه خواهد یافت.

به گفته سید اسماعیل موسوی دبیر ستناد انتخابات تا پایان دومین روز ثبت نام، ۱۳۰ نفر داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha