۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۵
کد خبرنگار: 2837
کد خبر: 84328412
۱ نفر

برچسب‌ها

هفتمین شهرآورد فوتبال شیرازی ها، قشقایی یا فجرسپاسی ؟

شیراز- ایرنا- تیم های شهدای قشقایی و فجر شهید سپاسی در هفتمین شهر آورد شیرازی ها (دربی )به مصاف هم می روند و باید دید کدام تیم پیروز این میدان می شوند، نتیجه مساوی به درد هیچ کدام از این دو تیم نمی خورد.

به گزارش ایرنا، اصولا شهرآوردها یا همان دربی در همه جای فوتبال دنیا از حساسیت زیادی بر خوردار است و تیم ها برای نباختن به مصاف هم می روند و برای همین هم معمولا دربی ها کمترجذاب از آب در می آید.

البته در برخی کشورها مانند لیگ اسپانیا، انگلیس، آلمان و هلند سنت  شکنی کردند و اکثر دیدارهای دربی آنها  جذاب می شود اما هنوز در کشورمان  این اتفاق نیفتاده است و شاهد دیدارهای کم گل هستیم و خیلی کم تماشاگرپسند بازی می کنند، هر چند برخی از بازی آنها هم جذاب شده است.

فلسفه دربی 

کُری خواندن یا کّل کّل کردن تماشاگران و بازیکنان پیش از بازی همیشه بر حساسیت دربی ها افزوده است زیرا تیمی که بازنده می شود تا هفته ها تحت تاثیر باخت قرار می گیرند.

بُرد، باخت و یا مساوی یک سرقضیه در فوتبال است که رقم می خورد اما باخت دربی ها برای هواداران تیم ها بسیار تلخ تمام می شود مانند دربی پایتخت میان آبی و قرمز و تیمی که بازنده می شود تا مدت ها طرفدارنش غمگین هستند و بر خلاف تیم برنده تماشاگرانش در عرش سیر می کنند وکُری می خوانند.

در دربی ها به لحاظ حساسیتی که وجود دارد بعضا نتایج رقمی می خورد و یا گل هایی به ثمر می رسد که تماشاگران از آنها همیشه یاد می کنند، مانند نماد چهار و ۶ سرخابی های پایتخت و یا نام بُردن از بازیکنی که سریع  گل دربی زده و یا در رفت و برگشت گل زده باشد با این حال دربی ها شور و حال خاصی  دارد.

اما این روزها که کرونا دنیا را در بر گرفته است و تماشاگران اجازه ندارند وارد ورزشگاه شوند دربی ها هیجانی ندارد زیرا فوتبال با وجود تماشاگران جذاب می شود و باید گفت حضور آنها موجب تحرک بیشترتیم ها می شود و می توانند بر جذابیت آن بیفزاید هرچند بعضی مواقع هم حضور تماشاگران موجب حساسیت می شود اما فوتبال بی تماشاگراصلا جذابیتی ندارد.

  خط و نشان تماشاگران در شبکه های مجازی 

در این روزهای کرونایی تماشاگران از طریق شبکه های اجتماعی برای یکدیگر خط و نشان می کنند و کُری می خوانند و باید گفت بجای حضور در سکوهای مستطیل سبز در شبکه های مجازی انواع و اقسام تصویرها، استیکرها و فیلم بازیهایی که برده اند برای یکدیگر پخش می کنند.

حساسیت  دربی پایتخت موجب شده سازمان لیگ برنامه مسابقات دسته یک را طوری تنظیم کند که در این هفته  هواداران  بتوانند هم دیدار تیم های شهرشان را تماشاکنند و هم دربی  ۹۵ پایتخت

   تاریخچه دربی های فجر و قشقایی  

طی ۶ بازی برگزار شده میان تیم های قشقایی و فجر حاصل آن سه برد برای تیم فجر، یک بُرد تیم قشقایی داشته و ۲ بازی هم مساوی شده است و روی هم رفته ۱۰ گل به ثمر رسیده است.

آخرین بازی این ۲ تیم  در دور رفت فصل کنونی دیماه ۹۹ برگزار شد و در حالی که  تیم فجر  ۲ بر صفر از حریفش پیش بود اما تیم قشقایی با زدن ۲ گل بازی را به تساوی کشاند.

 تیم های فجر شهد سپاسی و قشقایی در حالی به مصاف هم می روند که هر ۲ تیم بازی هفته گذشته را واگذار کرده اند ، فجریها با صدر جدول فاصله گرفتند و قشقایی هم در خطر سقوط قرار گرفته است.

میزبانی بدون تماشاگر معنایی ندارد 

در این بازی تیم شهدای قشقایی میزبان است اما در این شرایط که تماشاگران اجازه حضور در ورزشگاه را  ندارند، میزبانی و میهمانی زیاد فرقی نمی کند.

سرمربی تیم قشقایی : هواداران از جایگاه کنونی تیمشان نگران نباشند

سر مربی تیم شهدای قشقایی هم در آستانه بازی شهر اورد شیرازی ها گفت: هواداران از جایگاه کنونی تیمشان نگران نباشند و نباید صحبت از سقوط شود زیرا هنوز ۱۰ بازی دیگر باقی مانده و جایگاه تیم ارتقا می بابد.

داریوش هرمزی در مورد دیدار این تیم با فجر سپاسی هم به ایرنا گفت: یک نبرد در پیش داریم اما نه با تیم فجر زیرا ما مانند دو برادر،همشهری هستیم فقط می خواهیم بجنگیم زیرا جایگاه ما این جای جدول نیست و حقمان بیشتر از این هاست.

مقابل خیبر خرم آباد اتفاق های غیر فوتبالی رقم خورد که باختیم

وی اضافه کرد: هفته گذشته مقابل خیبرخرم آباد  شرایط بازی طوری پیش رفت که یک نتیجه ویژه رقم خورد و ۵ بر یک باختیم ،اما این نتیجه حق ما نبود و اگر اتفاقات غیرفوتبالی  رقم نمی خورد بازی را واگذار نمی کردیم.

هرمزی ادامه داد: بازیکنان ما  شرایط روحی خوبی  دارند  و امیدوارم این بازی را با  ُبرد پشت سربگذاریم .

سرمربی تیم قشقایی اظهار امیدواری کرد داور این بازی عادلانه  قضاوت کند و در پایان هم هر تیمی تلاش بیشتری کرد پیروزمیدان باشد و دوست داریم این اتقاق برای ما رقم بخورد.

سر مربی تیم فجر: هر ۲ تیم نیاز به بُرد دارند، مساوی به درد نمی خورد

سرمربی تیم فجر شهید سپاسی شیراز با اشاره به اینکه هر ۲ تیم نیاز به بُرد دارند و مساوی به درد آنها نمی خورد به خبرنگارا ایرنا گفت: دو تیم همشهری هستیم  که رفاقت حرف اول را می زند و تا کنون نیز با یکدیگر همکاری خوبی داشتیم.

علی اصغر کلانتری اضافه کرد: ما حتی بازی تدارکاتی را با تیم قشقایی  برگزار کرده ایم و زمین تمرینی هم در اختیارآنها قرار دادیم که این امر نشان دهنده  این است که این ۲ تیم همدیگر را دوست دارند و احترام می گذارند.

هر تیمی برنده شود امتیاز  آن به نفع فوتبال شیراز است 

وی ادامه داد: هر تیمی که برنده بازی شود امتیاز آن به نفع فوتبال شیراز است ضمن اینکه همانگونه که اشاره کردم  مساوی  به درد  هیچ کدام از تیم ها نمی خورد.

این پیشکسوت فوتبال فارس افزود: برای دیدار مقابل تیم همشهری تمام بازیکنان را در اختیار داریم و امیدوارم در غیاب تماشاگران  که جایشان در ورزشگاه خالی است شاهد یک فوتبال تماشاگرپسند باشیم تا هواداران که در خانه بازی را نگاه می کنند، لذت ببرند.

هم اینک در جدول رده بندی تیم فجر با ۳۴ امتیاز در رده ششم است و تیم قشقایی هم با ۲۴ امتیاز در رده پانزدهم قرار دارد و با تیم هفدهم جدول که سقوط  می کنند تنها ۲ امتیاز فاصله دارد.

در رقابت های فوتبال دسته یک باشگاه ایران جام آزادگان ۱۸ تیم شرکت دارند و پس از انجام ۳۴ بازی تیم های اول و دوم جدول جواز حضور در لیگ برتر دوره بیست و یکم کسب خواهند کرد و ۲ تیم انتهای جدول جدول هم راهی دسته دوم می شوند.

تیم های نود ارومیه با ۲۲ امتیاز و  گل ریحان البرز هم با ۱۵ امتیاز در خطر سقوط قراردارند.

دیدار تیم های قشقایی و فجر سپاسی شیراز در هفته بیست و چهارم لیگ آزادگاه جمعه بیست و چهارم اردیبهشت ماه در ساعت ۱۵ / ۱۸ دقیقه در ورزشگاه پارس شیراز برگزار می شود.

    

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha