بارش‌های رگباری تا شنبه در آذربایجان‌غربی ادامه دارد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: وزش باد و بارش‌های رگباری که از روز چهارشنبه در استان آغاز شده، تا شنبه هفته آینده ادامه دارد.

مهدی کریمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز و فردا، بارش های رگباری با شدت بیشتری در سراسر استان رخ می‌دهد ولی از روز شنبه تمرکز بارندگی ها در نیمه شمالی منطقه است.

وی با بیان اینکه بارش باران در تکاب به میزان ۲ میلی‌متر طی ۲۴ ساعت گذشته ََگزارش شده است، ادامه داد: تغییرات دمایی قابل ملاحظه ای در استان طی روز پنجشنبه و جمعه پیش بینی نمی‌شود و طبق نقشه های پیش بینی و پیش یابی وزش باد در برخی نقاط نیز وجود خواهد داشت.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: وزش باد طی ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف استان گزارش شده که بیشترین سرعت آن در تکاب با ۴۵ کیلومتر برساعت بوده و وزش باد ملایم در ارومیه نیز گزارش شده است.

کریمی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دمای ارومیه بین ۱۲ و ۲۹ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود و چالدران با ۶ درجه سانتی گراد بالای‌صفر خنک ترین و پلدشت با مثبت ۳۰ درجه سانتی گراد گرم ترین شهر استان بود.

آذربایجان غربی دارای سالانه ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیمتر بارندگی است، به لحاظ پربارش بودن این استان همواره منطقه ای کشاورزی محسوب میشود و کشاورزان برنامه ریزی کشت داشت و برداشت خود را برمبنای پیش بینی های هواشناسی انجام می‌دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha