هواشناسی نسبت به آبگرفتگی معابر در همدان هشدار داد

همدان- ایرنا- هواشناسی استان همدان با اشاره به تشکیل ابرهای همرفتی و رگبار باران بهاری، نسبت به سیلابی شدن و آب گرفتگی معابر در مناطق مختلف استان هشدار داد.

"محمد حسن باقری شکیب" کارشناس اداره کل هواشناسی استلن همدان روز پنجشنبه با تشریح شرایط جوی استان، به خبرنگار ایرنا گفت: برای سه روز آینده و با توجه به رگبارهای بهاری، بارش شدید و کوتاه مدت باران و احتمال طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی و سیلابی شدن معابر پیش بینی میشود.

وی تاکید کرد: با توجه به این شرایط به شهروندان توصیه می شود طی این مدت از حضور و اتراق در حاشیه رودخانه های استان پرهیز کنند.

باقری شکیب اظهار داشت: برهمین اساس و با توجه به افزایش رعد و برق، توقف خانواده ها و همچنین چرای گوسفندان در دشت‌ها نیز می تواند خطرآفرین باشد.

به گفته وی، بر اساس بررسی داده ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده، نیمه ابری تا تمام ابری، همراه با رگبار پراکنده باران، رعد و برق، غبار محلی و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

باقری شکیب با اشاره به اینکه در برخی ساعت بعد از ظهر سرعت وزش باد و حتی احتمال طوفانی شدن هوا برای مدت کوتاهی پیش بینی می شود، افزود: با تشکیل ابرهای همرفتی از چند روز پیش، موج ضعیف بارشی وارد استان شده و تا روز یکشنبه آینده در آسمان بیشتر نقاط فعال است.

وی با بیان اینکه رگبار پراکنده بر اثر گرم شدن زمین، افزایش رطوبت و تشکیل ابرهای همرفتی حاصل می‌شود، گفت: این موج در آسمان همدان ضعیف و فعالیت آن در مناطق شمال و شرق استان بیشتر است و انتظار بارش های سامانه ای را نداریم.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان با اشاره به اینکه در ۲ روز آینده شاهد غبار رقیق در آسمان بیشتر نقاط استان خواهیم بود، تصریح کرد: تا روز شنبه دمای بیشینه بیشتر نقاط استان بین ۲ تا چهار درجه سانتی گراد کاهش می‌یابد اما دمای کمینه تغییر محسوسی ندارد.

باقری شکیب اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۲۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و کبودراهنگ و همدان با هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک ترین شهرهای استان بوده‌اند.

وی عنوان کرد: دمای بیشینه هوای همدان نیز ۲۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر  ثبت شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha