۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۶
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84328379
۰ نفر

برچسب‌ها

هواپیمایی انگلیس تمام پروازها به تل آویو را لغو کرد

لندن – ایرنا – با افزایش درگیری‌ها در فلسطین اشغالی، هواپیمایی انگلیس موسوم به بریتیش ایرویز امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که تمام پروازها به سمت «تل‌آویو» را لغو کرده است.

به گزارش ایرنا، اولین پرواز این شرکت هواپیمایی که قرار بود ساعت ۸ صبح به وقت محلی از فرودگاه هیترو به تل آویو صورت گیرد در پی تداوم درگیری‌ها بین نظامیان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت در فلسطین، لغو شد.

در بیانیه بریتیش ایروز آمده است: ما هم مانند سایر خطوط هواپیمایی امروز پروازهایمان را از و به مقصد تل آویو لغو کرده‌ایم. زیرا امنیت مسافران و کارکنان این شرکت همواره برای ما در اولویت بوده است. ما به رصد اوضاع از نزدیک ادامه می‌دهیم.

این درحالیست که خطوط هوایی آمریکا هم پروازها خود به سرزمین های اشغالی را به دلیل تشدید درگیری منطقه لغو کرده‌اند. بر اساس اطلاعات ردیاب پرواز فلایت آور، یونایتد ایرلاینز، خطوط هوایی دلتا و خطوط هوایی آمریکا پروازهای خود به تل آویو را در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه لغو کرده اند.

سخنگویان خطوط هوایی یونایتد و دلتا لغو پروازهای خود را تأیید و اعلام کردند که شرکت های هواپیمایی اوضاع در سرزمین اشغالی که در این هفته شاهد خشونت درگیری میان اسرائیلی ها و فلسطینیان بوده است را رصد می کنند. سخنگوی خط هواپیمایی دلتا امریکا نیز گفت که این خط هوایی هنوز هیچ تصمیمی در مورد از سرگیری پروازها در این مقطع ندارد.

درگیری در مرز غزه با فلسطین اشغالی در پی اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و قدس  شریف در روزهای اخیر بالا گرفته است.

گروه های مقاومت فلسطین پیش از این در واکنش به تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و بیت المقدس از حملاتی تحت عنوان، «سیف القدس» خبر داده بودند.

به گزارش رسانه ها، بر اثر حملات هوایی و توپخانه ای رژیم صهیونیستی به نوار غزه دست کم ۳۰ فلسطینی از جمله ۱۰ کودک شهید و ۲۰۳ تن زخمی شدند. اقدام‌های ددمنشانه رژیم صهیونیستی با محکومیت کشورها ، نهادهای بین المللی و سازمان های حقوقی بشری مواجه شده است .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha