۲۰ هزار تُن به ظرفیت تولید میگوی قشم افزوده می‌شود

قشم- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: یک طرح پرورش میگو به شیوه متراکم در آغاز شده است که با بهره‌برداری از آن در پایان سال جاری، ۲۰ هزار تُن به ظرفیت تولید میگوی قشم افزوده می‌شود.

علی درویش‌پور روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با مطالعات انجام شده در این سازمان و همراستا با سیاست‌گذاری سازمان شیلات کشور، زمینی به مساحت ۳۰۰ هکتار به طرح پرورش میگو اختصاص یافت.

وی با اشاره به طرح‌های افتتاحی امروز توسط رییس جمهوری در قشم افزود: تا پیش از دولت تدبیر و امید در سال ۱۳۹۲ در قشم ۵۷ واحد اقامتی با ظرفیت ۴ هزار و ۹۱۸ تخت وجود داشت.

مدیرهامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: این در حالی است که با فعالیت‌های انجام شده در ۲ دولت گذشته هم اکنون ۱۵۰ واحد اقامتی با بیش از ۱۱ هزار و ۴۰۰ تخت پذیرای گردشگران از اقصانقاط کشور و حتی جهان است.

 وی تصریح کرد: با توجه به جاذبه‌های بکرطبیعی  قشم باشد به مقصد اول گردشگری و نبض گردشگری کشور تبدیل شود.

استاندار: هرمزگان قشم در مدار آبادنی قرار دارد

استاندار هرمزگان نیز به خبرنگاران گفت: این استان به جهت استعدادهای خدادادی، موقعیت و محیطی که  هم در مناطق آزاد و هم در جزایر و هم در سرزمین اصلی وجود دارد، در مدار آبادانی و سرنمایه‌گذاری است.

فریدون همتی افزود:  امروز شاهد چهارمین مرحله از سلسله افتتاح‌های طرح‌ها توسط رییس جمهوری بودیم که امید است تا پایان دولت طرح‌های دیگری نیز به بهره‌برداری برسند.

وی خاطر نشان کرد: طرح‌های بزرگ دیگری نیز در استان هرمزگان در حال آغاز است که امید می‌رود با پایان یافتن آن در دولت بعدی تحول و پیشرفت در همه‌ زمینه‌ها برای هرمزگان رخ بدهد.

رییس جمهوری ۱۰طرح شاخص تولیدی، شیلاتی، خدماتی و گردشگری قشم را به ارزش ۲۱ میلیون دلار و چهار هزار و ۷۳۷ میلیارد ریال روز پنج‌شنبه از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha