۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 2141
کد خبر: 84328365
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱ هکتار مزرعه گندم در سرپل‌ذهاب طعمه حریق شد

کرمانشاه - ایرنا - فرماندار سرپل‌ذهاب از آتش سوزی در مزارع گندم منطقه دشت ذهاب این شهرستان خبر داد و گفت: در این حادثه ۱۱ هکتار مزرعه گندم طعمه حریق شد.

نورالدین فرزادی پور روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این آتش سوزی شب گذشته در مزارع گندم دشت ذهاب رخ داد که از مجموع اراضی دچار حریق پنج هکتار گندم و ۶ هکتار پسماند مزارع گندم دچار حریق شد.

وی اظهار داشت: امکانات شهرستان برای مقابله با آتش سوزی محدود است و در صورت بروز حادثه، امکانات موجود جوابگو نیست و با توجه به وسعت سرزمینی شهرستان اعزام آتش نشانان به مناطق روستایی زمان زیادی می‌برد.

فرماندار سرپل ذهاب تاکید کرد: دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستا، بزرگان و خود کشاورزان باید امکانات ابتدایی را آماده داشته تا در صورت بروز حادثه نسبت به کنترل و جلوگیری از پیشرفت آن اقدامات اولیه را انجام دهند تا آتش نشانان به محل حادثه برسند.

فرزادی پور یادآور شد: ایجاد آتش سوزی در مزارع گندم به دلیل خصومت و اختلاف شخصی از انسانیت به دور است چون حاصل دسترنج یکسال کشاورز با این کار به هدر می‌رود.

وی اضافه کرد: حادثه هیچوقت خبر نمی‌کند و هر لحظه امکان و احتمال وقوع آن وجود دارد از این رو کشاورزان باید بیمه محصولات را جدی بگیرند تا در صورت بروز حادثه آسیب کمتری به آنها وارد شود.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: حضور و همراهی مردم محلی در کنترل و اطفای حریق مزارع گندم دشت ذهاب بسیار مهم بود و اگر این همراهی و تلاش بی وقفه وجود نداشت قطعا دامنه و گستره آتش خیلی فراتر رفته و خسارت بسیار بیشتر بود.

سرپل ذهاب ۸۸ هزار هکتار مرتع و جنگل و ۳۵ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ دارد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha