۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۳
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84328353
۰ نفر

برچسب‌ها

نماز عید سعید فطر در انگلیس اقامه شد

لندن – ایرنا - مسلمانان مقیم انگلیس پس از یک ماه تزکیه نفس و روزه‌داری، صبح پنجشنبه با حضور در مراکز اسلامی و مساجد نماز عید فطر را اقامه کردند.

به گزارش ایرنا، مسلمانان نمازگزار از اقشار و ملیت‌های مختلف با حضور در مرکز اسلامی انگلیس، نماز عید فطر را به امامت حجت‌الاسلام ‌و المسلمین موسوی نماینده مقام معظم رهبری در انگلیس اقامه کردند.

این آیین معنوی با رعایت مقررات بهداشتی و با حضور شمار محدودی از نمازگزاران، در دو نوبت برگزار شد. شرکت کنندگان در این آیین عبادی از پیش در تارنمای مرکز اسلامی انگلیس ثبت نام کرده بودند.

آن‌ها پیش از اقامه نماز عید با ذکر نام خدا به تکلیف واجب الهی عمل کرده و زکات فطریه خود را در صندوق‌هایی که به همین منظور تدارک دیده‌ شده بود، ریختند. مرکز اسلامی انگلیس برای دریافت زکات فطره همچنین روش‌های مختلفی را به صورت برخط یا آنلاین در نظرگرفته است تا نمازگزاران به تکلیف واجب الهی خود عمل کنند.

نمازگزاران که پس از یک ماه عبادت و روزه‌داری در این مراسم شرکت کرده بودند، به شکرانه روزه‌داری و تزکیه نفس، خداوند متعال را سپاس گفتند و برای سربلندی و عزت مسلمانان دعا کردند.

رئیس مرکز اسلامی انگلیس نیز در خطبه‌های نماز عید فطر ضمن تبریک این مناسبت و دعوت تمامی مؤمنین به تقوی الهی، مطالبی را در مورد اهمیت ماه مبارک رمضان و عید فطر و نیز مسائل جهان اسلام بیان کرد.

وی بیان داشت: عید سعید فطر، روز اجر و پاداش برای مؤمنین و نیکوکاران و تحفه خداوند متعال به مؤمنانی است که با روزه به غبار روبی خانه دل پرداخته، پلیدی را از جان خود بیرون رانده و به جای آن اخلاص و ایمان را جایگزین کرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی افزود: حقیقتاً این عید خجسته، روز تولد و شکفتن دو باره انسان است و باید خدا را شاکر و قدردان نعمت هایش باشیم که یک بار دیگر، یک ماه رمضان و یک عید فطر دیگر را نصیب ما کرد.

بر اساس این گزارش، سایر مراکز اسلامی، تکیه‌ها و حسینیه‌ها در انگلیس نیز با رعایت اصول بهداشتی نماز عید فطر را اقامه کردند. 

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس دیروز با انتشار پیامی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر از فداکاری و همت مسلمانان این کشور برای مقابله با کرونا در ایام ماه مبارک رمضان قدردانی کرد و گفت: درک می‌کنم که امسال هم پایان ماه مبارک رمضان آنچنان که مثل گذشته با مراسم جشن همراه بود، نیست. اما من در مراسم افطار مجازی با کارکنان بخش‌های خدمات کلیدی متوجه شدم که مسلمانان انگلیس در یافتن راه‌های جدید برای گرامیداشت آیین سنتی ماهر هستند.

او همچنین از فرصت انتشار این پیام استفاده کرد تا از تمام شهروندان انگلیس دعوت کند که با دریافت واکسن کرونا به تلاش‌های دولت برای پایان همه‌گیری این بیماری منحوس کمک کنند. تاکنون بالغ بر ۳۵ میلیون نفر در انگلیس اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha