بومی‌سازی ۲۰ ماده اولیه آرایشی و بهداشتی در کشور

تهران- ایرنا - ۲۰ ماده اولیه آرایشی و بهداشتی در کشور با کمک دانش بنیان ها برای جلوگیری از واردات و خروج ارز از کشور بومی سازی و تولید می‌شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، همواره حامی شرکت‌هایی است که در تلاش هستند تا بازار داخلی محصولات آرایشی و بهداشتی کشور را رونق دهند.

محصولاتی که تنور گرمی دارند و سال‌ها است بازار پررونق آن در اختیار دیگر کشورها است. این اتفاق باعث شده که محصولات غیرقانونی و قاچاق نیز به وفور وارد کشور شود.

اما تولید داخلی این محصولات که ارتباطی مستقیم با سلامتی افراد جامعه دارد، می تواند در کنار تامین سلامت مصرف کنندگان نقشی جدی در رونق اقتصادی کشور داشته باشد.

به گونه‌ای که ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرده در یک برنامه پنج ساله، قرار است ۲۰ ماده اولیه محصولات آرایشی و بهداشتی در کشور تولید شود.

موادی چون ویتامین آ پالمیتات، آسکوربیل پالمیتات، آسکوربیل تترا پالمیتات، آسکوربیل گلوکزید و کوجیک اسید دی پالمیتات از جمله مواد اولیه و کاربردی مورد نیاز در ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی به شمار می روند.

محصولاتی استاندارد که با کمک توان و تخصص شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق این حوزه به تولید می رسد و روانه بازار خواهد شد.

این برنامه پنج ساله که در قالب ۲۰ پروژه ملی در حال اجرا است، علاوه بر اشتغالزایی در کشور همچنین می تواند ۶۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به ارمغان آورد.

در این برنامه تلاش می شود تا مواد اولیه حوزه آرایشی که بر پایه پالمتیک اسید یا ایزوپالمتیک هستند و تنوع و حجم بالایی از مصرف و ارزبری را دارند، توسط شتاب‌دهنده‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به تولید برسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha