ورزشکار فردیسی در مسابقات جهانی تایلند مدال طلا گرفت

کرج - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس اعلام کرد که پارا وزنه بردار معلول فردیسی در مسابقات جهانی تایلند مدال طلا گرفت.

داود عزیزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امیر جعفری وزنه بردار معلول در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۱ تایلند در وزن ۶۵ کیلوگرم توانست با مهار وزنه ۱۹۷ کیلوگرمی در جایگاه نخست قرار گیرد.

وی اظهار داشت:  این قهرمان  تاکنون افتخارات زیادی را برای شهرستان فردیس و استان البرز در مسابقات جهانی و آسیایی به ارمغان آورده است.

وی افزود: به اهتزاز درآمدن پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران درعرصه های ورزشی جهانی و آسیایی، بیانگر روح تعهد و اخلاص فرزندان این مرز و بوم برای خلق پیروزی و افتخارآفرینی است.

امیر جعفری در وزن ۵۹ کیلوگرم در مسابقات جانبازان و معلولان پاراآسیایی اینچئون که به تازگی در کره جنوبی برگزار شد، مدال طلا گرفت.

همچنین این ورزشکار  مدال طلای  مسابقات ۲۰۰۸ آمریکا  قهرمان بازی های آسیایی اینچئون، و مدال نقره مسابقات چین تایبو۲۰۰۷ را در کارنامه ورزشی خود دارد.

جعفری در رقابتهای پاراپاورلیفتینگ آسیا با مهار وزنه های ۱۷۳،۱۷۸ و ۱۸۴ کیلوگرمی به مقام قهرمانی دست یافت.

این ورزشکار در مسابقات قهرمانی جهان مکزیکوسیتی مدال نقره ، سال ۲۰۱۸ مسابقات پارا آسیایی مدال طلا در جاکارتا اندونزی ،سال ۲۰۱۹ مدال برنز مسابقات جهانی در قزاقستان  را کسب کرد.

شهرستان فردیس بیش از  ۲۳ هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته های مختلف ورزشی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha