تمرکز گزارش چشم انداز دفاعی ژاپن بر رقابت آمریکا و چین

تهران- ایرنا- شبکه خبری "ان اچ کی" ژاپن روز پنجشنبه اعلام کرد پیش نویس گزارش چشم انداز دفاعی ژاپن برای سال ۲۰۲۱ بر لزوم رصد دقیق عملیات های نظامی آمریکا و چین در حوزه تایوان و دیگر جاها تاکید دارد.

به گزارش ایرنا از "ان. اچ. کی"، این پیش نویس بند تازه ای را به روابط آمریکا و چین اختصاص داده و می گوید رقابت سیاسی، اقتصادی و نظامی بین این دو کشور شدت خواهد گرفت و واشنگتن و پکن سعی در خنثی کردن نفوذ یکدیگر خواهند داشت.

به طور به خصوص، این گزارش می گوید که آمریکا علنا از توانایی دفاع تایوان از خود حمایت می کند، در حالی که چین تحرکات نظامی را در اطراف تایوان شدت بخشیده است.

این پیش نویس می گوید که تغییرات در توازن قدرت نظامی بین چین و آمریکا بر صلح و ثبات در منطقه اقیانوس آرام و اقیانوس هند اثر منفی خواهد گذاشت.

این پیش نویس همچنین اضافه می کند که ژاپن برای حفظ و تقویت گستره آزاد و باز اقیانوس های هند و آرام به همکاری دفاعی با آمریکا، استرالیا و هند ادامه خواهد داد.

در مورد کره شمالی، این پیش نویس می گوید که ظاهرا این کشور دیگر توان حمله با کلاهک های هسته ای با استفاده از موشک های بالستیکی که می توانند به ژاپن برسند را در اختیار دارد.

در این گزارش آمده که پیشرفت های کره شمالی در خصوص فناوری های مرتبط، با استناد به نوع جدیدی از موشک های بالستیک که در رژه های نظامی به نمایش گذاشته شد، چالشی جدید برای برنامه دفاع موشکی ژاپن ایجاد می کند.

این گزارش چشم انداز دفاعی به کابیه تقدیم می شود و احتمالا در ماه ژوئیه منتشر خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha