مهمان پرست: با همه دلسوزان کشور کار خواهم کرد

تهران- ایرنا- دیپلمات و سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه که داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شده است، گفت: برنامه مستقلی دارم و از همه دلسوزان کشور از هر جریان سیاسی استفاده خواهم کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، رامین مهمانپرست روز پنجشنبه پس از ثبت نام در وزارت کشور گفت: با افرادی که علاقمند به پیشرفت کشور بوده و اولویت همگی منافع ملی است، برنامه خود را دنبال خواهم کرد.

 مهمانپرست ضمن ابراز بی اطلاعی از دلایل حضور گسترده اعضای دولت نهم و دهم در روزهای ثبت نام انتخابات گفت: برنامه مستقلی دارم و از همه نیروهایی که واقعا به دنبال رویکرد ملی هستند و دلسوز کشور هستند از هر جریان سیاسی یا حتی کسانی که ممکن است متعلق به این جریان های سیاسی نبوده اما در پی قدم های بزرگ برای کشور خود هستند استفاده خواهم کرد.

وی با تبریک عید فطر در جمع خبرنگاران گفت: طی روزهای اخیر شاهد موجی از تهمت و توهین نسبت به عنوان بنزین ۲۰ هزار تومانی بودیم. اینکه چرا این تخریب صورت گرفته و چه جریانی پشت این تخریب‌ها بوده و منافع چه کسانی پشت تقریبا بوده تا دروغ هایی نسبت دهند را مردم باید قضاوت کنند.
 این دیپلمات پیشین افزود: اصولاً ما این طرح را برای دولت وحدت ملی و به عنوان یک جریان فراجناحی و ملی آماده کردیم که هدف اصلی آن تامین منافع مردم و رسیدگی به اقشار ضعیف و بهتر شدن وضعیت مردم و  بهبود معیشت آنها است.

 داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: تلاش بنده و دوستان بنده ارائه طرح‌هایی است که می‌تواند فاصله طبقاتی را جبران کند اما برای اینکه عدالت در دریافت یارانه سوخت برقرار شود طرح ما این است که باید سهمیه سوخت روی کارت ملی افراد اعمال شود تا آن فردی که ده اتومبیل شخصی دارد، چند برابر استفاده نکند.

مهمانپرست با طرح این پرسش که چرا واردات گوشت، غلات و نهاده های دامی و خیلی از موضوعات در اختیار عده خاصی قرار می گیرد؟ و چرا باید از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده کنند، گفت: اینهایی که پا روی گلوی مردم گذاشتند باید راه تنفس مردم را باز کنند. باید نیازهای ۴۰ میلیون جوان برآورده شود.

 وی خاطرنشان کرد: ما در طرح خود ساخت یک و نیم میلیون واحد مسکونی با اقساط بدون بهره و بلند مدت برای جوانان و قشرهای ضعیف را پیش بینی کردیم.

این داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد از اینکه جوانان ما نگران سربازی خود هستند، به طرح پیشنهادی خود اشاره و تصریح کرد: با این طرح نگرانی شان برطرف می شود. جوانان می‌توانند کار کنند و برای جامعه مفید باشند و آموزش های اولیه نظامی را بیاموزند اما از محل این صندوق وام بگیرند و سربازی خود را بخرند.  

مهمانپرست همچنین خواستار حمایت از کشاورزان شد و گفت: کشورهایی که هیچ کدام درآمد نفتی و گازی نداشتند اکنون از کشورهای توسعه یافته هستند. پس بهتر است ساختارهای خود را اصلاح کنیم و بهترین روابط را با کشورهای اطراف خود داشته باشیم و بخش خصوصی را فعال کنیم.

ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه آغاز شده و  این روند تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ادامه خواهد یافت.

به گفته سید اسماعیل موسوی دبیر ستناد انتخابات تا پایان دومین روز ثبت نام، ۱۳۰ نفر داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha