رئیس جمهوری پاکستان جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - رئیس جمهوری پاکستان طی نامه‌ای به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با ابراز نگرانی عمیق از اقدامات غیرقانونی و خشونت آمیز ارتش رژیم صهیونیستی در غزه، جنایات این رژیم علیه مردم فلسطین را محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، کاخ ریاست جمهوری پاکستان (ایوانِ صدر) امروز (پنجشنبه) اعلام کرد:«عارف علوی» در نامه‌ای به «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که اقدامات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی مغایر با قوانین بین المللی و اصول بشردوستانه است.

وی افزود: مردم پاکستان در این لحظات دشوار در کنار برادران و خواهران فلسطینی خود هستند و ما به دفاع از آرمان‌های مردم فلسطین و آزادی قدس شریف ادامه می‌دهیم.

عارف علوی افزود: پاکستان حامی تشکیل کشور مستقل فلسطین و حل این مساله براساس‌ قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل مطابق مرزهای واقعی جغرافیایی و پیش از سال ۱۹۶۷ و تعیین قدس شریف به عنوان پایتخت این کشور است.

وی تاکید کرد: پاکستان به تلاش‌های خود برای اجماع و بسیج کردن جامعه جهانی با هدف تامین حقوق مشروع ملت فلسطین همچنین حل منصفانه مساله این کشور ادامه می‌دهد.

نخست وزیر پاکستان نیز شب گذشته طی گفت‌ وگوی تلفنی با پادشاه عربستان و رئیس جمهوری ترکیه، حملات نیروهای اشغالگر صهیونیستی به غزه و تشدید خشونت‌ها در بیت المقدس را محکوم کرد.

پیش‌تر وزارت امور خارجه پاکستان با صدور بیانیه‌ای، تداوم حملات رژیم اشغالگر صهیونیستی به نوار غزه را به شدت محکوم و از جامعه جهانی درخواست نموده بود تا جلوی اقدامات تجاوزکارانه و زورگویانه رژیم اسرائیل علیه ملت مظلوم فلسطین را بگیرد.

درگیری در مرز غزه با فلسطین اشغالی در پی اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و قدس شریف در روزهای اخیر بالا گرفته است.

گروه‌های مقاومت فلسطین پیش از این در واکنش به تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و بیت المقدس از حملاتی با عنوان، «سیف القدس» خبر داده بودند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه آخرین آمار شهدای فلسطینی حملات رژیم صهیونیستی را تا این ساعت ۶۹ نفر از جمله ۱۷ کودک و ۷ زن و شمار زخمی ها را هم نزدیک به ۴۰۰ نفر اعلام کرده است.

رژیم اشغالگر صهیونیستی امروز برای دومین روز متوالی حملات جنایتکارانه علیه باریکه غزه را ازسر گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha