۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۳
کد خبرنگار: 3081
کد خبر: 84328225
۰ نفر

برچسب‌ها

برگزاری نماز عیدفطر در فرانسه با تشدید دستورالعمل های بهداشتی

تهران-ایرنا- نماز عید فطر امروز (پنجشنبه) در مسجد جامع پاریس با رعایت تدابیر بهداشتی در دو نوبت برگزار شد؛ بر اساس دستور العمل وزارت کشور فرانسه، برگزاری نماز عید فطر در استادیوم ها و سالن ها به دلیل همه گیری کووید-۱۹ ممنوع اعلام شده بود.  

به گزارش امروز ایرنا، مسجد جامع پاریس با صدور اطلاعیه ای در تارنمای اینترنتی خود از برگزاری نماز عید فطر در دو نوبت به دلیل محدودیت های اعمال شده در اثر بحران شیوع کرونا خبر داد. این در حالی است که وزارت کشور فرانسه هرگونه گردهمایی مسلمانان در استادیوم ها و سالن ها برای برگزاری نماز عید فطر در ۱۳ می/۲۳ اردیبهشت را به دلیل همه گیری کووید-۱۹ ممنوع اعلام کرده است.  
برای دومین سال متوالی است که مسلمانان جهان از جمله در فرانسه ماه رمضان را با محدودیت های کرونایی سپری می کنند با این حال مسلمانان فرانسه در چهارچوب قوانین این کشور کماکان شکوه رمضان و جشن پایانی آن را حفظ کردند.

به گفته امام جماعت مسجد جامع پاریس، تدابیر بهداشتی برای برگزاری نماز عید فطر در نظر گرفته شده و فرش مساجد با مربع های سبز و قرمز بیانگر فواصل اجتماعی مناسب برای نمازگزاران در این روز است.  
مسجد جامع پاریس در اعلامیه ای ساعات برگزاری نماز عید فطر را به ترتیب ۹ و ۹:۴۵ دقیقه به وقت این کشور اعلام کرده و رعایت برخی نکات بهداشتی از جمله داشتن وضو از منزل، همراه داشتن سجاده شخصی، پوشیدن ماسک، استفاده از ژل ضدعفونی که در محل تعبیه شده را ضروری دانسته است؛ همچنین در این اطلاعیه به افراد مسن توصیه شده که به دلیل واجب نبودن نماز جماعت عیدفطر آن را در منزل به جا آورند.  
این درحالی است که سال گذشته (۲۰۲۰) برخی از شهرداری ها به خصوص در ناحیه ایل-دو-فرانس (شامل ۸ شهر ازجمله پاریس) به مسلمانان اجازه داده بودند تا برای برپایی نماز عید سعید فطر  و همچنین مراسم افطار در استادیوم ها در فضای باز گردهم آیند.

فرانسه با بیش از ۵ میلیون و ۸۰۰ مورد ابتلا به کووید-۱۹ و بیش از ۱۰۷ هزار نفر جانباخته ناشی از آن در جایگاه چهارم جهان و رتبه نخست اروپا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha