نماینده ولی فقیه در کردستان: حضور پرشور در انتخابات یک اصل است

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: حضور پرشور در انتخابات پیش رو، یک اصل و وظیفه برای هر ایرانی است و همه باید در این رویداد مهم سیاسی، مشارکتی گسترده داشته باشند.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز پنجشنبه در خطبه‌های نماز عیدفطر در سنندج اظهار داشت: انتخاب اصلح در انتخابات ریاست‌جمهوری، کشور را از برخی بن بست‌ها بیرون می‌آورد و شرایط اقتصادی را بهبود می‌بخشد.

وی بر لزوم حساسیت مردم در گزینش فردی توانمند برای کُرسی ریاست جمهوری تاکید کرد و یادآور شد: مردم باید کسی را انتخاب کنند که مورد رضایت حق تعالی و امام عصر(عج) باشد و با ملاک‌هایی که رهبر فرمودند، همخوانی داشته باشد.

حجت‌الاسلام پورذهبی اضافه کرد: شرایط نامناسب اقتصادی، بیکاری جوانان و معضلات اجتماعی ناشی از آن و مشکلات دست فروشی زیبنده جامعه اسلامی نیست، بنابراین باید با انتخاب فردی اصلح و دلسوز، زمینه را برای رفع مشکلات کنونی فراهم کرد.

وی افزود: کشور ما ظرفیت‌های زیادی برای بهبود شرایط اقتصادی جامعه دارد و انتظار می‌رود رییس جمهور جدید با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها و توانایی‌ها تحولی در شرایط کنونی ایجاد کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به جنایتی که در افغانستان علیه دانش‌آموزان صورت گرفت اظهار داشت: کوردلانی که هیچ بویی از انسانیت و معنویت نبرده‌اند دختران نوجوان را به خاک و خون کشیدند و این جنایت به شدت محکوم است.

حجت‌الاسلام پورذهبی با بیان اینکه جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین باز هم اوج گرفته است اضافه کرد: رژیم منحوس صهیونیستی مردم را هدف قرار می‌دهد و بیشتر شهدا از جوانان و کودکان هستند.

وی ابراز امیدواری کرد شر دشمن بویژه این رژیم منحوس به خودش بازگردد و مشکل مردم فلسطین و جهان اسلام برای همیشه برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان در بخش دیگری از خطبه‌های نماز عیدفطر با اشاره به کمک‌های مومنانه، گفت: کار مردم نوعدوست ایران و به ویژه کردستان و نهادهایی که در کمک‌ها به اقشار نیازمند پیشگام شدند، قابل تقدیر است.

حجت‌الاسلام پورذهبی اصلاح قلب و باطن، اصلاح عمل و رفتار و اصلاح کسب و کار را از جمله نشانه‌های صالح بودن دانست.

نماز عید سعید فطر با حضور اقشار مختلف مردم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در شهرهای کردستان برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha