هبه همکار برای همکار ، ابتکار دانشگاهیان شیراز در روزگار کرونا

شیراز - ایرنا- جمعی از کارکنان و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با مشارکت در طرح هبه همکار برای همکار و تامین بسته های معیشتی از همکاران خود در روزگار کرونا حمایت می‌کنند ، طرح هبه کارمندی با همراهی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اجرا می‌شود.

معاون دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز  روز پنجشنبه با تبریک عید سعید فطر  اظهار داشت : چهارمین رزمایش کمک های مومنانه به عنوان هبه کارمندی  همزمان با عید سعید فطر در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام محمد مهدوی معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اجرای این طرح را الگو گرفتن از سیره امیر مومنان  دانست واظهارداشت: با پویش کمک مؤمنانه تلاش می‌شود تا از ابعاد معیشتی مشکلات ناشی از شیوع کرونا کاسته شود و در بحران اقتصادی ناشی از کرونا، نیازهای ابتدایی زندگی افراد تأمین شود. 

حجت الاسلام مهدوی یکی از اصول کمک مؤمنانه، را شناسایی افراد نیازمند دانست و گفت: اجرای  رزمایش کمکهای مومنانه  در قالب طرح  هبه    همکار برای همکار   به معنی به نمایش گذاشتن  روحیه بسیجی  وجهادی در بین کارمندان است که  تلاش می شود بسته‌های کمک معیشتی  برای حمایت قشرهای آسیب دیده از کرونا توزیع شود. 

معاون اجرایی سپاه فجر استان فارس نیز  با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای مدافع سلامت گفت: امروزه شیوع ویروس کرونا، موجب  شده معادلات در حوزه های مختلف به ویژه در زمینه اقتصادی در دنیا به هم بخورد.

سرهنگ قاسم علی پور اضافه کرد: جامعه سلامت، لشکریان سفیدپوشی هستند که با حضور در جبهه مقابله با کرونا، افتخارات آنها کامل شد و به فرمایش مقام معظم رهبری  این افتخارات و اقدامات باید ثبت شود تا آیندگان نیز از آن آگاه شوند.

وی با بیان اینکه رزمایش کمک های مومنانه در استان فارس به بهترین شکل انجام شده است و بسته هایی در قالب ۱۸ خدمت به نیازمندان ارایه می شود، افزود: تمام استانداردهای پزشکی به همت کادر درمان و حمایت مردم به بهترین شکل انجام شده است و اجرای رزمایش کمک های مومنانه نیز با همدلی مردم در فارس اجرایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم همراهی و همدلی سپاه و بسیج با دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه مقابله با کرونا، بیماریابی، درمان بیماران و واکسیناسیون کرونا را از مهمترین عوامل و دلایل این موفقیت برشمرد و از امضای تفاهم نامه های همکاری مختلف بین سپاه، بسیج و دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد.

عبدالرسول همتی کمک های مومنانه در استان فارس را بی نظیر خواند و اظهار داشت:اجرای طرح های «هبّه» و «حمایت از ایتام» با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی فارس،نشان داده که علاوه بر حضور در موضوعات درمانی و مقابله با کروناویروس، در اجرای طرح کمک های مومنانه نیز نقشی بزرگ و موثر داشته است.

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان فارس نیز  یکی از زیباترین کارها در ماه مبارک رمضان را تحقق سیره عملی ائمه اطهار و رسیدگی به ایتام و نیازمندان دانست و گفت: امام علی(ع) به عنوان یاور یتیمان و امام حسن مجتبی(ع) به عنوان کریم اهل بیت(ع)؛ دو الگوی عملی حمایت از نیازمندان هستند.

دکترفرخ بهارلویی اظهارداشت: بسیج جامعه پزشکی در زمینه کمک های مومنانه تاکنون دو هزار و ۵۵۵ بسته غذایی بین نیازمندان توزیع کرده است و امروز نیز ۱۰۰ بسته در نمازخانه ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ۱۰۰ بسته نیز در بیمارستان حضرت زینب(س) توزیع شده است و این برنامه همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اجرای دو طرح با عنوان طرح «هبّه؛ همکار برای همکار» و طرح حمایت از ایتام که از سوی بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود، اضافه کرد: در طرح هبّه، نیازمندان با حفظ عزت و احترام آنها در تمام واحدهای زیر مجموعه دانشگاه شناسایی می شوند و با کمک کارکنان هر واحد، کمک های مومنانه به دست نیازمندان می رسد و این طرح در طول سال نیز ادامه دارد.

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان فارس گفت: در زمینه حمایت از ایتام نیز طرحی از سوی کارکنان و بسیجیان مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای حمایت و سرپرستی از ایتام در حال اجراست که تا عید فطر نزدیک به سه هزار نفر در این طرح مشارکت می کنند و به صورت ماهانه کمک های نقدی به ایتام خواهند داشت و امیدواریم با اطلاع رسانی اجرای این طرح، استقبال خوبی از اجرای طرح و حمایت و سرپرستی ایتام انجام شود.

 این مقام مسئول ادامه داد: کارکنان و اساتید دانشگاه می توانند با مراجعه به دفاتر و کانون های بسیج جامعه پزشکی در دانشگاه، شناسنامه ایتام را مشاهده کنند و یک یا دو نفر را تحت حمایت و سرپرستی خود قرار دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha