امام جمعه سنندج: مسلمانان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی متحد شوند

سنندج - ایرنا - امام جمعه سنندج به کشتار مردم فلسطین توسط اسراییل اشاره کرد و گفت: موقع آن رسیده که مسلمانان در برابر جنایات این رژیم جعلی و کودک‌کُش متحد شوند و از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند.

به گزارش ایرنا، ماموستا فایق رستمی روز پنجشنبه در خطبه‌های عید فطر در مسجد جامع سنندج اظهار داشت: سالها است که مردم مظلوم فلسطین توسط رژیم ظالم صهیونیستی مورد اذیت و آزار و کُشت و کشتار قرار می‌گیرند، موضوعی که لکه ننگی برای حاکمان اسلامی بی‌تفاوت و کشورهای حامی اسراییل است.

وی ضمن محکومیت حملات اسراییل به مردم مظلوم فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه، اضافه کرد: همه باید در مقابل جنایت‌های رژیم صهیونیستی احساس مسوولیت کرده و از هیچ تلاشی برای کمک به مردم فلسطین فروگذار نکنند.

امام جمعه سنندج از غفلت جامعه اسلامی و برخی حکام عربی در مقابل جنایت‌های اسراییل انتقاد کرد و گفت: مادامیکه کشورهای اسلامی نسبت به اینگونه جنایات و سرنوشت فلسطین بی‌تفاوت باشند، رژیم صهیونیستی انگیزه و جسارت بیشتری برای ظلم و کشتار علیه مردم مظلوم فلسطین می‌یابد.

ماموستا رستمی به انفجار در مدرسه‌ای دخترانه در افغانستان اشاره و آن را محکوم کرد و اظهار داشت: کشتار ۸۵ دانش‌آموز بی‌گناه توسط گروه‌های تندرو و جنایتکار، دور از انسانیت است و چنین اعمال سفاکانه‌ای در هیچ قاموسی پذیرفته نیست.

وی با بیان اینکه در کدام قانون و مکتب، کشتار انسان‌ پسندیده است، یادآور شد: کسانی که به نام دین دست به قتل و کشتار مردم بی‌گناه می‌زنند، بزرگترین خیانت را در حق دین و آموزه‌های دینی می‌کنند، چراکه اسلام دین رافت، مهربانی و عطوفت است.

امام جمعه سنندج: مسلمانان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی متحد شوند

ماموستا مختار فرجی دیگر سخنران آیین نماز عید فطر سنندج هم جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین را بزرگترین مشکل امروز دنیای اسلام عنوان کرد و گفت: سالها است که قبله اول مسلمانان توسط این رژیم جعلی و ظالم تصرف شده و در کنار آن، مردم فلسطین هم مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند.

وی ضمن محکومیت جنایات و حملات اسراییل در روزهای اخیر، ادامه داد: همه باید در مقابل این رژیم سفاک متحد و یکدل شویم و از مردم مظلوم فلسطین با تمام توان حمایت کنیم.

محکومیت کشتار ۸۵ دانش‌آموز در مدرسه‌ای در افغانستان، تاکید بر گسترش رافت و مودت در میان جامعه اسلامی، دستگیری از فقرا، شرکت گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، از دیگر نکاتی بود که ماموستا فرجی به آن اشاره کرد.

نماز عید فطر نزد اهل سنت ۲ رکعت است و ۱۲ تکبیر در آن قرائت می‌شود. در رکعت اول بعد از تکبیره الاحرام و قبل از قرائت سوره فاتحه، هفت تکبیر و در رکعت دوم و قبل از خواندن سوره فاتحه پنج تکبیر قرائت می‌شود.
بعد از ادای نماز عید، امام جماعت ۲ خطبه کوتاه می‌خواند.

نماز عید فطر در شهرهای کردستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha