۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۲
کد خبرنگار: 1343
کد خبر: 84328085
۰ نفر

برچسب‌ها

بیداری و اتحاد برای ریشه‌کن کردن یک غده سرطانی

تهران- ایرنا- همه فریادها و همه سلاح ها و همه توان ها در سطح جهان اسلام و امت اسلامی باید به سمت واحدی نشانه رود که همانا نابودی رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار است.

خبرآنلاین یادداشتی به قلم سیدمرتضی نعمت زاده منتشر می کند که در ادامه می خوانیم: جهان اسلام در شرایط کنونی در وضعیت بسامان و مناسبی قرار ندارد. در گوشه و کنار قلمرو پهناور متعلق به مسلمانان، متاسفانه شاهد آشفتگی اجتماعی، گسیختگی و کشمکش های سیاسی و امنیتی هستیم که باعث عقب ماندگی امت اسلامی و افول فرهنگی و تمدنی مسلمانان شده است.

مجموعه ای از عوامل داخلی و خارجی در شکل گیری این وضعیت مؤثر است. نمی توان همه تقصیرات را متوجه خارج کرد و گفت همه این وضعیت ناشی از توطئه قدرت های استعماری و استکباری غربی است. در مقابل هم نمی توان نقش غرب و امتدادهای آن را به صورت صهیونیزم جهانی و رژیم اشغالگر صهیونیستی و رژیم های وابسته ی مسلط بر بخش های مهمی از جهان اسلام، در این مصائبی که امت اسلامی با آن مواجه است نادیده گرفت و فراموش کرد که جهان امروز قربانی منفعت طلبی بی حد و مرز جهان مادی غرب و شرق است.

اما اگر ما مسلمانان در جهان اسلام بیدار بودیم و برای اعتلای خود به لحاظ دینی و علمی و اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و اجتماعی تلاش می کردیم، غربی ها نمی توانستند بر سرنوشت و مقدرات ما تسلط یافته و جهان اسلام را از هم گسیخته و به جان هم بیندازند.

بی توجهی جهان اسلام به برنامه ریزی و اولویت بندی در اهتمامات خود و غفلت از پرداختن به اولویت های فرا روی خویش در همه ی ابعاد، آنان را به امور حاشیه ای و کشمکش ها و جنگ های داخلی سوق داده است که به طور طبیعی موجب هدر رفتن توان ها و ثروت های آنان شده و فرصت ادامه تسلط و سوء استفاده خارجیان از این وضع و غارت ثروت های مادی و معنوی مسلمانان را فراهم کرده است.
به هرحال ماه مبارک رمضان ماه بازگشت به خویشتن و بازگشت به قران به عنوان کتاب هدایت و نجات بشر و بازگشت به دین به عنوان هویت مشترک و بسیج روح معنویت و در نتیجه وحدت امت اسلامی است.

در مقطع کنونی جهان اسلام در آستانه حرکتی بزرگ قرار دارد که فرصتی طلایی برای توحید صف اسلامی و خروج از کشمکش های حاشیه ای و پرداختن به حل یکی از مهمترین دغدغه های جهان اسلام و ریشه کن کردن غده ای سرطانی را فراهم کرده است که این غده با حمایت قدرت های استکباری غربی و شرقی به جان امت افتاده و بقای خود را درایجاد جنگ های مذهبی و تجزیه بیش از پیش قلمرو اسلامی و عقب نگهداشتن مسلمانان می بیند.

لذا همه فریاد ها و همه سلاح ها و همه توان ها در سطح جهان اسلام و امت اسلامی باید به سمت واحدی نشانه رود که همانا نابودی رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار است که نابودی این غده سرطانی، رژیم های وابسته را نیز با خود به جهنم خواهد برد و فرصتی را برای اصلاح اوضاع امت و قطع تسلط خارجی و خروج از بحران های حاشیه ای ایجاد خواهد کرد.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha