نماز عید سعید فطر در استان اردبیل اقامه شد

اردبیل - ایرنا - نماز عید سعید فطر روز پنجشنبه با حضور مومنان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جای جای استان اردبیل اقامه شد.

به گزارش ایرنا، در شهر اردبیل نماز عید سعید فطر با حضور مردم مومن و خداجو به امامت آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در محوطه شهیدگاه اردبیل اقامه شد.

آیت‌الله عاملی در خطبه‌های نماز عید فطر  عید فطر را بازگشت به فطرت و تولد دوباره مومنان ذکر کرده و بر رعایت تقوا پس از ماه مبارک رمضان تاکید کرد.

وی بیان‌کرد: عید فطر به منزله پایان رمضان نیست ، رمضان و روزه داری مختص یک ماه نیست بلکه رمضان سبک زندگی است، عبادت ، روزه داری ، قران و مسجد برای تمام ایام  و راهی برای نزدیکی به خداوند متعال است.

نماز عید سعید فطر در استان اردبیل اقامه شد

او با بیان اینکه عید فطر دارای دو جنبه فردی و اجتماعی است، بیان کرد: فطر دارای تاثیر اجتماعی است ، عید فطر برای امت اسلامی است ، نشانه وحدت و و یگانگی ملل مسلمان است.

وی با بیان اینکه  همه ما در پایان این ماه پربرکت وظیفه اجتماعی  برعهده داریم، افزود: انتخابات و حضور گسترده در آن وظیفه حساسی است که باید با شرکت در آن به این مسئولیت خود عمل کنیم. 

آیت عاملی گفت: دشمن با راه اندازی کمپین تحریم انتخابات در فکر توطئه چینی است و باید همه با احساس مسئولیت و با حضور گسترده در صحنه انتخابات توطئه های دشمنان را خنثی کنیم.

به گزارش ایرنا ،در شهرستان‌های خلخال‌، کوثر، نیر ، سرعین ، نمین ، گرمی‌، مشگین‌شهر، اصلاندوز ، آنگوت، پارس‌آباد و بیله‌سوارمغان نیز نماز فطر با حضور مومنان اقامه شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha