سخنان فتنه به دنبال دلسرد کردن مردم در انتخابات است

شیراز - ایرنا- امام جمعه موقت شیراز و خطیب نماز عید فطر بر لزوم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو تاکید کرد و اظهار داشت : سخنان فتنه انگیز به دنبال دلسرد کردن مردم در انتخابات است.

حجت‌الاسلام  سید ابوفاضل رضوی اردکانی روز پنجشنبه در خطبه های نماز عید شیراز در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) افزود: مسئله مهمی که امروز مطرح شده  و مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد  حضور گسترده مردم در انتخابات است. 

امام جمعه موقت شیراز با بیان اینکه برخی شرایط کرونا را دست مایه برای حضور کمرنگ مردم در انتخابات قرار دادند، افزود: آنها  که در قلوبشان مرض است، می‌گویند مردم در انتخابات شرکت نمی‌کنند و مردم دلسرد شده اند.

حجت الاسلام رضوی اردکانی با بیان اینکه آنچه مردم را دلسرد کرده بی‌تدبیری‌ها و گرانی‌ها است، بیان کرد: همه دولت‌ها و از جمله این دولت هم کارها و پروژه‌های بزرگی انجام داده‌اند اما مهم سفره مردم است. 

امام جمعه موقت شیراز با بیان اینکه با همه مشکلات باید در انتخابات حضور حداکثری داشت، تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری هم فرمودند  انتخابات مهم است و حضور حداکثری آبروی نظام است پس وظیفه شرعی و اسلامی است که در انتخابات شرکت کنیم.

وی با بیان اینکه موضوع مهم در انتخابات، انتخاب اصلح است از مردم خواست که تحت تاثیر برخی جوسازی‌ها قرار نگیرند و  عنوان کرد: این بار برای شهدا و عزت ایران رای دهید و ابتدا بررسی کنید تا انتخابی اصلح داشته باشد و کسی منتخب شود که کاری، دلسوز، شجاع، انقلابی و عدالتخواه باشد.

حجت الاسلام رضوی اردکانی با بیان اینکه نقش خود ما در برخی از مشکلات قابل توجه است گفت: اگر بد انتخاب کنیم برخی از مشکلات نیز پیش می‌آید باید ابتدا تحقیق کنیم و بد انتخاب نکنیم.

وی همچنین با اشاره به اهمیت  عید فطر و این روز در احادیث معصومین (ع) اظهار داشت: براساس احادیث ائمه معصومین روز عید هم هنوز وقت توبه و بازگشت به رحمت الهی وجود دارد.

خطیب نماز عید فطر در شیراز با اشاره به مسئله فطریه این امر را بُعد اجتماعی پایان یک ماه روزه‌داری ذکر کرد و گفت: اولویت نخست مصرف فطریه فقرا هستند به ویژه در این شرایطی که فشار زندگی بر اقشار ضعیف است اما فطریه موارد مصرف دیگر نیز دارد که در منابع دین ذکر شده است.

رضوی اردکانی به مقاومت جبهه مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی هم اشاره کرد و گفت: چند روزی است که جنگ فلسطین جدی شده و  تاکنون سابقه نداشته که این چنین آتش بر سر اسرائیل بریزد؛ نباید به صهیونیست‌ها مهلت داد و گنبد آهنین هم مشکل اینها را حل نکرد.

گزارش خبرنگاران ایرنا از سایر شهرستان های فارس نیز حاکیست نماز عید در مناطق مختلف این استان و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی اقامه شده است.

 صبح امروز همزمان با سراسر کشور نماز عید سعید فطر در حرم مطهر شاهچراغ(ع) و ۷۶ نقطه از استان فارس با رعایت شرایط و دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.بر طبق اعلام شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان فارس مکان‌های در نظر گرفته شده برای برگزاری نماز باید حتما فضای باز  باشد و امکان رعایت فاصله اجتماعی در آن وجود داشته باشد.

ویژه برنامه‌های این عید سعید در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) از ساعت ۶ صبح با تلاوت کلام‌الله مجید و قرائت دعای ندبه در صحن‌های حرم مطهر آغاز و در ادامه نماز عید به امامت امام جمعه موقت شیراز اقامه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha