عیدی صهیونیست‌ها به مردم فلسطین؛۳۸ شهید و ۴۴۲ زخمی در شب عید سعید فطر

تهران – ایرنا- رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب و همزمان با فرا رسیدن عید سعید فطر و در ادامه خوی وحشیگیری‌اش ۳۸ فلسطینی را شهید و ۴۴۲ نفر دیگر را نیز زخمی کرد.

به گزارش ایرنا از رسانه‌های فلسطینی، براساس گزارش وزارت بهداشت فلسطین، ۳۵ شهید در نوار غزه به شهادت رسیده‌اند و سه تن دیگر نیز مربوط به کرانه باختری هستند.

از سوی دیگر، از مجموع زخمی‌شدگان ۱۶۸ نفر در نوار غزه، ۵۱ تن در قدس و  بقیه مجروحان در دیگر مناطق کرانه باختری زخمی شدند.

با احتساب این افراد، مجموع شهدای فلسطینی از روز دوشنبه و تشدید حملات صهیونیست‌ها به غزه به ۷۱ تن و شمار زخمی‌ها به بیش از یکهزار و ۴۰۰ تن رسیده است.

این درحالی است که منابع رسانه‌ای صهیونیست گزارش دادند که به دنبال شلیک موشکی گسترده گروه‌های مقاومت فلسطین به عسقلان در جنوب سرزمین‌های اشغالی، تاکنون ۲۶ تن زخمی شدند.

این رسانه‌ها اعلام کردند که بیش از ۷۰ موشک در حال حاضر به شهرهای جنوبی اسرائیل از جمله "نتیفوت" و "عسقلان" شلیک شده است.

شهر قدس از آغاز ماه مبارک رمضان و به دنبال اقدامات هتاکانه پلیس رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان به ویژه در منطقه "باب العمود" و کوی الشیخ جراح نآرام است.

اکثر کشورهای جهان حملات بی‌رحمانه و غیرانسانی رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کرده و خواهان توقف فوری آن شده‌اند. همچنین در دو روز گذشته ده‌ها تظاهرات در شهرهای مختلف جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه و قدس اشغالی برگزار شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha