حملات مقاومت، واحد پول رژیم صهیونیستی را در سراشیبی سقوط قرار داد

تهران – ایرنا- به دنبال حملات موشکی و راکتی گروه‌های مقاومت که در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی به مناطق غزه صورت گرفت، برای دومین روز متوالی ارزش "شیکل" واحد پول سرزمین‌های اشغالی به شدت سقوط کرد.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری "سما" فلسطین، قیمت هر دلار در روز چهارشنبه ۳.۲۹۵ شیکل معامله شد، درحالی که این رقم در روز سه‌شنبه ۳.۲۵ شکل بود.

با اعلام نشدن آتش‌بس و ادامه درگیری پیش بینی می‌شود، سقوط ارزش واحد پول رژیم صهیونیستی بازهم ادامه داشته باشد.

شاخص بورس رژیم صهیونیستی نیز با آغاز حملات موشکی و راکتی مقاومت سقوط کرد و با کاهش ۱.۵۶ درصدی، به ۱۶۲۳.۵۶ واحد معامله شد تا زیان انباشته ماهانه این بورس به ۱.۳۶ درصد برسد.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که از ساعت ۱۸ شامگاه دوشنبه تا شامگاه چهارشنبه حدود یکهزار موشک روانه مناطق مختلف اسرائیل شده است که گنبد آهنین توانسته است همه آنان را رهگیری و منهدم کند.

براساس برآوردها، هزینه هر موشک گنبد آهنین ۵۰ هزار دلار تخمین زده می‌شود و این بدان معناست که حملات موشکی مقاومت به اسرائیل در صورتی که رهگیری شود نیز میلیون‌ها دلار هزینه برای این رژیم نامشروع به همراه خواهد داشت.

شمار موشک‌های شلیک شده به مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی بازهم از شامگاه چهارشنبه تا این لحظه افزایش یافته است، به طوری که سخنگوی گردان‌های القسام اعلام کرد تنها ۱۳۰ بار در چندساعت اسرائیل هدف قرار گرفته است.

سرایا القدس دیگر گروه فلسطینی نیز اعلام کرد که طی چندین نوبت مناطق مختلف رژیم صهیونیستی را آماج حملات سنگین موشکی قرار داده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha