شرکت غول نفتی آمریکا میدان گازی خود در سواحل اسرائیل را تعطیل کرد

تهران- ایرنا- به دنبال افزایش درگیری میان رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت فلسطین، شرکت شورون آمریکا میدان گازی تمر در آب های مدیترانه در نزدیکی اسرائیل که منبع اصلی گاز طبیعی برای بازار محلی به حساب می‌آید را تعطیل کرد.

به گزارش ایرنا از رویترز، شرکت شورون اعلام کرد که به دستور وزارت انرژی آمریکا میدان گازی تمر در سواحل اسرائیل را تعطیل کرده است.

تمر یک میدان گاز طبیعی در دریای مدیترانه در سواحل اسرائیل است، این میدان در منطقه اقتصادی انحصاری سرزمین‌های اشغالی تقریباً ۸۰ کیلومتری غرب حیفا در آبهای عمق ۱۷۰۰ متری واقع شده است.

شهر قدس از آغاز ماه مبارک رمضان و به دنبال اقدامات هتاکانه پلیس رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان به ویژه در منطقه "باب العمود" و کوی الشیخ جراح نآرام است.

نیروهای مقاومت اسلامی در غزه نیز به‌ تلافی حملات صهیونیست‌ها به این باریکه، سرزمین‌های اشغالی را با موشک هدف قرار دادند که تعدادی از صهیونیست‌ها کشته و مجروح شده‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که به دنبال حملات گسترده رژیم صهیونیستی، ۵۶ فلسطینی شهید و ۳۳۵ تن زخمی شدند.

اکثر کشورهای جهان حملات بی‌رحمانه و غیرانسانی رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کرده و خواهان توقف فوری آن شده‌اند. همچنین در دو روز گذشته ده‌ها تظاهرات در شهرهای مختلف جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه و قدس اشغالی برگزار شده است.

رژیم صهیونیستی ساعاتی پیش برج "الشروق" در مرکز غزه، را هدف سه موشک قرار داد که در نتیجه آن بخشی از ساختمان این برج فروریخته است.

به دنبال این اقدام، گردانهای القسام شاخه نظامی حماس ۱۳۰ موشک روانه شهرک‌های صهیونیست‌نشین شمال غزه کردند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha